NOVINKA - Stanovení fipronilu ve vejcích

V poslední době byly hlášeny miliony vajec, které byly kontaminovány insekticidem fipronilem a byly distribuovány do více než 17 zemí. Pesticid fipronil byl použit např. jako součást postřiku na kuřata proti klíšťatům, blechám a vším. Jelikož v některých případech byly zjištěné úrovně podstatně vyšší (do 1,2 mg/kg) než je hladina MRL pro EU ve výši 0,005 mg/kg (fipronil a fipronilsulfon), existuje velká poptávka po rychlé a účinné metodě pro stanovení obou látek ve vaječné matrici a potenciálně v kuřecím mase.

Obr. 3: Zlepšení účinnosti separace díky snížení pH vzorku při použití víček Dionex Guardcap H

Máme pro Vás nové LC/MS a GC/MS aplikace, které Vám poskytnou rychlou a jednoduchou metodu pro stanovení fipronilu a fipronylsulfonu ve vejcích s využitím vlastního modifikovaného QuEChERS extrakčního postupu (Thermo Scientific HyperSep dispersive SPE), vynikajících separačních kolon Thermo Scientific Accucore aQ a Thermo Scientific TraceGOLD TG-5SilMS s integrovanou předkolonou ve spojení se špičkovými systémy LC/MS (Thermo Scientific UltiMate3000 / Thermo Scientific TSQ Quantis MS ) a GC/MS (Thermo Scientific TRACE 1310 / Thermo Scientific TSQ 8000 Evo ). To, co získáte, je vynikající citlivost, selektivita a linearita dosažená při analýze fipronilu a jeho metabolitů ve vejcích.

Využijte naší rozsáhlé  aplikační databáze  a prohlédněte si mnoho dalších metod pro stanovení pesticidů v nejrůznějších matricích a tisíce dalších aplikací.

Ke stažení:

Další užitečné informace k analýzám potravin a nápojů získáte zde:

Jsme tu pro Vás, abychom Vám poskytli podporu a pomoc při hledání řešení, které nejvíce vyhovuje Vašim potřebám. Neváhejte nás kontaktovat ( pragolab@pragolab.cz ).