ISQ - nový jednoduchý kvadrupól s vyjímatelným iontovým zdrojem

Thermo Fisher Scientific Inc ., světový dodavatel přístrojů v oblasti vědy a výroby, představil v březnu na světové výstavě Analytika 2010 v Mnichově nový jednoduchý kvadrupol pro plynovou chromatografii nazvaný ISQ , který se pyšní unikátním způsobem vyjímání iontového zdroje bez zavzdušnění systému. Nový ExtractaBrite™ iontový zdroj umožňuje uživateli jednoduchou manipulaci a výrazně snižuje čas potřebný pro přerušení práce GC-MS při všech aplikacích především v oblasti toxikologie, soudních analýz, sledování bezpečnosti potravin a životního prostředí.

V dnešní době, kdy se stále a stále zvyšuje požadavek na co nejvyšší prostupnost vzorků laboratoří 7/24, je právě GC-MS ISQ tím nejlepším nástrojem. Nový ExtractaBrite vyjímatelný iontový zdroj je konstruován tak, aby poskytl maximální úsporu času při údržbě právě iontového zdroje.

Největší časové ztráty jsou vždy spojeny s čištěním spektrometru. Musí se přerušit vakuum, zchladit spektrometr, vyjmout, rozebrat, vyčistit, znovu sestavit a nainstalovat, nastavit vakuum a teploty. To je proces, který maximálním způsobem ovlivňuje odstavení přístroje v době údržby. Nový iontový zdroj Extracta Brite umožňuje vyjmutí iontového zdroje bez zavzdušnění systému.

ISQ GC-MS jednoduchý kvadrupól je nabízen pro měření přes celé spektrum látek v rozšířeném hmotnostního rozsahu 1,2 – 1100 amu.

ISQ je velmi vhodný systém pro všechny metody plynové chromatografie

Pokročilá elektronika dovoluje ISQ získávat a ukládat naměřená data v maximální možné a potřebné rychlosti pro všechny reálné aplikace. Systém poskytuje možnost kvalitativní i kvantitativní analýzy, při jednom nástřiku provádět sekvenční full scan a SIM, tudíž provádět jak screening, tak kvantitativní analýzu v jediném měření. 

S ISQ systémem bude pracovat laboratoř plynuleji a podstatně zvýší svoji produktivitu. Nové ISQ představuje tu nejpokročilejší dosažitelnou technologii v dnešní době. Systém může být i zdokonalován dodatečným rozšiřováním.

Hmotnostní spektrometr ISQ je pro rutinní analýzu nabízen s GC Focus ale také s GC Trace Ultra pro zvýšení flexibility a provedení.

Standardně je systém dodáván s poslední verzí softwaru QuanLab Forms GC-MS zjednodušující práci a tvorbu výstupů. K přístroji se též nabízí EnviroLab Forms 3.0 a ToxLab forms 3.0.