Spektrometr ICP-MS - iCAP Q

O produktu

iCAP Q nyní nahrazuje nová verze ICP-MS iCAP RQ.

iCAP Q ICP-MS je dramaticky odlišný a zcela nový ICP-MS spektrometr od Thermo Scientific. iCAPTM Q je zcela převratný vývojový stupeň v ICP-MS. Je jednoduchý při měření, jednoduchý pro údržbu a přesto nabízí nekompromisní analytickou výkonnost v rutinních stejně jako ve vědecko-výzkumných laboratořích. ICP-MS spektrometr iCAP Q nabízí všem, kdo hledají bezkonkurenční analytický nástroj pro jakoukoliv aplikaci, špičkové technologie, špičkovou citlivost a snadnou údržbu. Na stole zabere pouhých 0,5 m 2 , což je nejméně ve třídě ICP-MS-Q.

iCAP Q je standardně nabízen ve třech prekonfigurovaných modelech. Nižší modely jsou plně rozšířitelné na vyšší. Tři modely pokrývají všechny typy aplikací a laboratoří.

iCAP Qc je laboratorní 'tahoun' pro mnohaprvkovou stopovou analýzu. Zcela nová koncepce iontové optiky 'RAPID Lens' pro eleiminaci neutrálních částic a fotonů, zaručuje všem modelům nejnižší hodnoty signálu pozadí po 0,5 cps, což ve standardním i v 'gas' módu zaručuje ve své třídě největší hodnotu poměru signálu/šumu (S/N) v celém rozsahu hmot (4-290 amu). Model iCAP Qc je vybaven kolizně-reakční celou – Q-Cell (patentováno) zcela nové koncepce – 'flatapolem', umožňujícím kromě helia i použití mixů reakčních plynů jako vodík, kyslík, amoniak. Q-Cell umožňuje potlačením nízkých hmot eliminovat značnou část interferencí. Q-Cell má nejmenší objem a nejkratší doby plnění a výplachu. V kombinaci s novým analyzátorem a detektorem jsou dostupné analytické hladiny ppt i pro lehké elementy, jako Li, Be či B a dynamický rozsah více než 9 řádů. Rychlost skenování až 90 000 amu/s zaručuje možnost spojení s všemi typy separačních technik (GC, LC, IC) i s ablačními systémy.

Model
iCAP Qs s platinovými kóny kyselinovzdorným zaváděcím systémem je prekonfigurován především pro ultrastopovou analyzu v oblasti materiálů pro výzkum a průmysl polovodičů.