STELLARIS DLS

O produktu

Chtěli byste porovnávat obrázek ze systému Light Sheet a konfokální obrázek? Toto originální řešení nabízí přístroj STELLARIS DLS. Tuto zbrusu novou technologii od firmy Leica nyní můžete mít. Chcete mít nový přístroj či rozšířit Váš současný stroj Leica STELLARIS? Vše je možné. Nový LightSheet systém si můžete koupit jako upgrade či celý nový přístroj. LightSheet technologie s mnoha výhodami! Jedním z nich je iluminace pouze jedním objektivem s použitím TwinFlect technologie pro osvětlení ze strany. Ovládání je opravdu velmi jednoduché a intuitivní.

Aplikační ukázky:

Další výhody DLS systému 

  • Zvýšení životaschopnost buněk s vertikálním osvětlením
  • Objevujte s vysokou rychlostí s sCMOS kamerou
  • Snadná manipulace se vzorky a multi-poziční experimenty
  • Objevte nové oblasti aplikací a kombinací konfokální metody s LightSheet mikroskopií
  • Unikátní technologie iluminace Vám osvětlí i místa, která jsou běžně neviditelná
  • Vždy je potřeba najít ideální přístroj právě pro Vaší aplikaci, doufáme, že Leica TCS SP8 DLS je právě pro Vás ten ideální přístroj
  • Upgrade na STELLARIS  DLS z vašeho STELLARIS  přístroje? Velmi jednodušše. Rozšiřte aplikace pro váš přístroj 

Výhoda rozšířit váš běžný konfokální systém? 

Lightsheet mikroskopie běžně vyžaduje dedikovaný systém, který nelze nijak rozšířit o konfokální systém. Leica STELLARIS DLS dělá Light Sheet mikroskopii jednodušší než kdykoliv předtím. S unikátními zrcadly TwinFlect, které jsou předsazeny na objektiv, je vzorek osvětlován v úhlu 90° než běžné sestavy. Umožňuje tak lepší detekční vlastnosti pro vertikální osu a použití pro každý konfokální systém STELLARIS od Leica.

Princip Light Sheet mikroskopie

Light sheet je velmi vhodný způsob pro zobrazování citlivých vzorků nebo rychlé biologické procesy s osvětlením pouze v jedné rovině. Protože neexistuje žádná excitace mimo fokus, fototoxicita je tak minimalizována. Technologie umožňuje snímat optické řezy díky pohybu vzorku skrze iluminační paprsek a díky této vlastnosti lze provádět optimální 3D rekonstrukce.

Jednoduchá příprava vzorků

Příprava vzorků pro systém s vertikálním sestavením STELLARIS DLS je velmi jednoduchá. Vzorky je možné fixovat na klasické mikroskopické skla, Pertiho misky apod. Máte možnost umístit více vzorků a provést multidimenzionální snímání. Ideální je také kombinace konfokálního obrázku a LightSheet obrázku.

Vše musí být intuitivní a jednoduché

Intuitivní software LAS X umožňuje řadu nastavení a experimentů velmi jednoduše, jako bonus tohoto software je průvodce, který Vám umožňuje nastavit vše správě krok za krokem. Design tohoto software je testován uživateli a optimálně odladěn na jejich potřeby. Kalibrace LightSheet systému po pár kliknutích. 

Nový LAS X 3D vizualizační balíček již umožňuje provádět experimenty i s LightSheet modulem. Lze použít i balíček Mark & Find.

Nová optika pro LightSheet

Pro tuto technologii byly vyvinuty nové objektivy pro široké spektrum aplikací. Srdcem celého systému je objektiv se zrcadly TwinFlect. Na výběr nabízíme dva iluminační objektivy Leica HC PL Fluotar 2.5x/0.07, Leica HCX PL FLUOTAR 5x/0.15. Jako detekční objektivy nabízíme pak Leica HC FLUOTAR L 25x/0.95 W nebo Leica HC APO L 10x/0.3 W vodní objektivy s možností ponoření do vody. (dipping)

Příjemná práce s daty 

Dlouhé experimenty generují velké množství dat. Díky implementaci několika prvků v LAS X bude manipulace s daty velmi jednoduchá a příjemná. RAW data můžete zachovávat či nikoliv, je to pouze na vás. Data jsou automaticky ukládána. Můžete online sledovat vás experiment.