Optické mikroskopy nejen pro IVF pracoviště

26.8.

Díky spolupráci se společností Leica-Microsystems nabízíme i kompletní mikroskopická řešení pro potřeby IVF laboratoří. In vitro fertilizace je s použitím mikroskopů velmi úzce spojená. Ať už se jedná o vzpřímené mikroskopy pro vyšetření spermatu, stereomikroskopy pro práci s oocyty a kontrolu embryí, či o středobod celé laboratoře - mikromanipulační stanici.

Rutinní vzpřímené mikroskopy

Pro vyšetření spermatu představujeme řadu rutinních mikroskopů Leica DM1000- 3000. Tato řada mikroskopů byla vyvinuta speciálně pro náročné potřeby rutinních pracovišť. Tyto přístroje přinášejí především požitek z příjemné manipulace a pokročilé ergonomie. Tyto vlastnosti zajisté ocení každý, jež strávil několik hodin denně na mikroskopickém stanovišti. V kombinaci s příslovečně kvalitní optikou Leica jsou tyto mikroskopy výborným pomocníkem pro každé rutinní pracoviště. Leica mikroskopy nabízí řadu vylepšení, jako je například snazší počítání spermií v Maklerových komůrkách, které lze vybavit fázovým kontrastem téměř pro jakýkoliv objektiv.

mikroskopy Leica DM1000 LED a DM2000

Obr. 1: Rutinní mikroskopy vhodné pro andrologické laboratoře. Vlevo: Leica DM1000 LED  Vpravo: Leica DM2000 LED s výhřevným stolkem a křížovým posuvem umístěným vlevo.

mikroskopy řady DM1000-3000

Obr. 2: Mikroskopy řady DM1000-3000 jsou vybaveny pokročilými ergonomickými prvky pro pohodlnou a zdravotně nezávadnou práci.

Nosič pro Maklerovy komůrky na mikroskopu

Obr. 3: Mikroskopy lze vybavit speciálním nosičem pro Maklerovy komůrky. Pro lepší zobrazení preparátu lze použít fázový nebo modulační  kontrast

Rutinní i výzkumné stereomikroskopy

Nově nabízíme širokou škálu stereomikroskopů vhodných pro práci s oocyty a embryi. Díky vysoké variabilitě je možné přístroj nakonfigurovat přesně dle potřeb každého zákazníka. Takto, lze splnit všechny potřeby bez zbytečného zatěžování rozpočtu. Stereomikroskopy Leica oplývají nebývalou ergonomií a mohou být vybaveny kvalitními kamerami spolu s výkonným softwarem pro náležitou dokumentaci. V případě použití uzavřených boxů nabízíme i digitální řešení v podobě mikroskopu Leica DMS1000 B, speciálně vyvinutého pro použití bez okulárů

Polovinu úspěchu při mikroskopickém pozorování tvoří vhodné osvětlení. Nová řada osvětlovacích transmisních základen TL 3000 - TL 5000 ergo zaručí, že budete pracovat vždy v tom nejlepším světle. Základy TL4000 RC a TL5000 ergo nabízí unikátní Rottermanův kontrast, jež vytváří 3D reliéfní obraz.

Pro udržení čistoty prostředí a bezpečné práce s cennými embryi lze naše stereomikroskopy zabudovat do pracovní plochy laminárních boxů.

IVF stereomikroskopy

Obr. 4: Nově nabízíme široké portfolio stereomikroskopů pro potřeby IVF. Jednotlivé části mikroskopů lze libovolně konfigurovat

Stereomikroskop Leica M125

Obr. 5: Stereomikroskop Leica M125 s ergonomickým tubusem zabudovaný do laminárního boxu

Plně automatická transmisní základna TL5000 pro stereomikroskop Leica M125

Obr. 6: Plně automatická transmisní základna TL5000 ergo. Vpravo: Rottermanův kontrast nabízí 3D reliéfní obraz

Digitální mikroskop Leica DMS1000

Obr.7:  Digitální mikroskop Leica DMS1000 se základnou TL5000 ergo a výhřevnou vložkou.

ISCI stanice s mikroskopem Leica DMi8

V loňském roce Leica-microsystems představila novou invertovanou platformu Leica DMi8. Díky řadě vylepšení nabízí tento mikroskop jedinečné možnosti pro IVF laboratoře. Leica DMi8 je extrémně modulární platforma. Nabízí mnoho motorizovaných, kódovaných a manuálních částí, které lze jednoduše volit dle vašich přání. Ať už hledáte řešení pro jednoduchou rutinní stanici, či pokročilou stanici s hatchingem, v Leica DMi8 naleznete stanici, jež zaručí rychlou, bezpečnou a pohodlnou každodenní práci bez zbytečné zátěže rozpočtu laboratoře.

I u Leica DMi8 se myslelo na ergonomii pracoviště . Výklopný tubus a štíhlý profil mikroskopu zaručí pohodlnou pozici pracovníka a možnost lepšího umístění ovladačů manipulátorů.

Pro dokumentaci je Leica DMi8 vybavena bočním kamerovým portem na tubusu mikroskopu, jež pracovníkovi nepřekáží ve volném výhledu na misku s vajíčky.

Pro reliéfní zobrazení oocytů je Leica DMi8 vybavena integrovaným modulačním kontrastem, který dovoluje použití běžných objektivů bez modulační vložky. Nově tak můžete Vaší stanici osadit optikou vyšší třídy se zorným polem 22-25 mm a provádět hatching v modulačním kontrastu! Pro vyšetření morfologie spermií můžete svojí stanici vybavit 63x a 100x objektivy s DIC kontrastem, zaručujícím reliéfní obraz při vysokém rozlišení. Tyto objektivy nabízíme i v suché verzi bez nutnosti použití imerzního média.

Invertované stanice se často potýkají s velmi vysokou výškou, pro kterou nemohou být umístěny v laminárních boxech. Leica DMi8 nově dodáváme i s možností pevného ramena pro procházející světlo, jež výrazně snižuje výšku celé stanice a dovoluje tak montáž do sterilního prostředí laminárních boxů.

Invertovaná platforma Leica DMi8 a digitální mikroskop Leica DMS1000

Obr. 8: Invertovanou platformu Leica DMi8 lze nakonfigurovat v mnoha variantách na míru zákazníka. Vlevo nahoře: Stanice s manipulátory Leica a předním panelem s ovládacím tlačítky. Vlevo dole: manuální stanice s prázdným předním panelem a pevným transmisním ramenem s nízkým profilem (zde verze bez tubusu a okulárů) Vpravo: stanice s pokročilou motorizací a automatizací, vybavená dotykovým LCD displayem a manipulátory Eppendorf.

Integrovaný modulační kontrast na mikroskopu Leica DMi8

Obr. 9: Vlevo: Leica DMi8 využívá integrovaného modulačního kontrastu (IMC) pro lepší obraz je modulátor na kondenzoru vybaven druhou štěrbinou s polarizátorem. Vpravo: Spermie v diferenciačním integrovaném kontrastu (DIC).

Jako v peřince s příslušenstvím od Leica

Udržení vhodných okolních podmínek embryí a vajíček je zásadní pro úspěšné transfery. Každý z mikroskopů Leica je proto možné dovybavit výhřevnými vložkami. Osvětlení je zajištěno šetrným LED zdrojem, který  šetří vaše embrya a vajíčka.

výhřevný modul Leica pro mikroskop

Obr. 10: výhřevný modul Leica.