Leica DMi8

O produktu

V Leica Microsystems jsme vytvořili unikátní platformu, která se může vyvíjet s tím, jak se mění požadavky vašeho výzkumu. Leica DMi8 je elegantní řešení, při kterém jsou předkonfigurované mikroskopy minulostí.

Z jednoduché dokumentace můžete přejít až k progresivnímu zobrazovacímu systému – jeden stativ s robustním designem mikroskopu umožní všechny potřeby vašeho výzkumu. Začíná u manuální verze a končí u plně automatizovaného zobrazovacího systému, který je schopen dalšího rozšiřování.

S Leica DMI8 si kupujete jen to, co potřebujete. Pokud by bylo pro vaše použití vhodné použít auto fokus nebo 3D zobrazování, můžete do jinak manuálního systému integrovat motorizovaný fokus.

Ovládání může být vždy manuální, částečně nebo plně motorizované. Máme na výběr možnosti od manuálního mikroskopu, přes rozšíření pomocí senzorů pozice (v manuálně ovládaných mikroskopech pro informaci o stavu mikroskopu), až po možnosti použít informace ze senzorů v inteligentním řízení poloautomatických systémů, které šetří čas ladění mikroskopu.

„Infinity Port“ pro Leica DMi8

Ještě více možností u Leica DMi8 přináší další vstupní port pro dopadající světlo. Tento nový design umožní integraci dalšího zdroje fluorescence nebo jiných světelných zdrojů a laserových systémů pro progresivní aplikace jako FRAP, photo-switching, ablation a pro optogenetiku. Umožňuje navázat do optické dráhy další vstup, čímž zajišťuje vedle nejvyššího optického výkonu bezkonkurenční flexibilitu.

Infinity Port konektor spolu s kompletní optomechanickou výkresovou dokumentací otevírá s mikroskopem Leica DMi8 přístup k dalšímu příslušenství, které chcete do optické dráhy připojit.

Thorlabs Cage Systems, nebo Linos Microbench a Nanobench komponenty k Leica DMi8 jednoduše připojíte přes Infinity Port.

Video: The Leica DMi8 Infinity Port

Uživatelsky přívětivý, intuitivní dotykový panel s barevným zobrazením nevyžaduje tréninkový čas a poskytuje jasné, přehledně seřazené informace o mikroskopu s přístupem k ovládacím prvkům motorizovaných částí mikroskopu.

Leica nabízí ještě více. Vy sami si můžete přizpůsobit funkční prvky podle vašich představ: tlačítka / kontrolní panel s LED diodami / barevný výklopný dotykový displej.

Inteligentní automatizace

Dotykový panel s velmi lehkým ovládáním s možností vypnutí displeje. Pro změnu kontrastní metody mikroskop automaticky k vámi vybrané metodě adaptuje osvětlovací nastavení, parfokalitu, jas, a pozici clony. Tyto a mnoho jiných vestavěných řídicích prvků dělají zobrazovací úkoly pohodlné a schopné reprodukce.

Leica DMI8 zaostřovací jednotka

Leica DMI8 přichází s novým Closed Loop fokusem s 20 nm polohovou přesností. Kombinovaná s rozšířeným rozsahem posuvu až 12 mm, Leica DMI8 nabízí vysokou přesnost a 3D obrazovou rekonstrukci i velkých vzorků.

Leica Adaptive focus control – systém zaostřování

Ušetří váš čas hledáním buněk a během zaostřování eliminuje foto-toxicitu z fluorescenčního světla. Jeden klik tlačítka a LED světelný paprsek Leica Adaptive control systému zaostření (AFC) automaticky udržuje váš vzorek ve fokusu v reálném čase.

Autofokus

Vynikající kvalita obrazu

Leica DMi8 nabízí kompletní sortiment kontrastních zobrazovacích mikroskopických technik: od světlého pole, integrovaného modulačního kontrastu (IMC), fázového kontrastu, tmavého pole, diferenciálního interferenčního kontrastu (DIC) až po fluorescenci. S takovou škálou zobrazovacích technik uvidíte vaši vzorek vždy v tom nejlepším světle,

Flexibilita při volbě osvětlení v procházejícím světle

Nabízíme kompletní sortiment kondenzorů pro vaši práci. Od základního pro snadnou funkčnost až po kondenzor s 80 mm pracovní vzdáleností (v případě potřeby většího prostoru pro váš experiment). Pokud vyžadujete nejvyšší možné rozlišení, a kvalitu osvětlení vyberte si náš kondenzor s NA 1.4.

Při Dmi8 máte také na výběr různé možnosti ramen pro osvětlení v procházejícím světle. Od manuálního až po výklopné a motorizované.

LED osvětlení pro procházející světlo

Poskytuje nejvyšší barevnou věrnost a reprodukovatelnost osvětlení v procházejícím světle a současně minimální náklady na údržbu a výměnu zdrojů světla.

Výhoda nové uzávěrky s rychlostí 8 ms integrované do LED zdroje procházejícího světla je ve vysokorychlostních time lapse experimentech s použitím kombinace fluorescence a procházejícího světla.

Fantastická Optická kvalita optimalizovaná pro sCMOS kamery

Chcete vidět najednou více z vašich vzorků s nejvyšším možným rozlišením? Odpovědí je zvětšené zorné pole (FOV) na všechny kamerové porty mikroskopu. Leica DMi8 je optimalizována pro špičkové sCMOS kamery tím, že má expandované výstupní kamerové porty na velikost zorného pole FOV 19 mm ve srovnání s 16 mm standardními kamerovými porty. Přes okulár je možné vidět s velikostí zorného pole až 25 mm FOV.

Large FOV

Porovnání 19 mm FOV se standard 16 mm FOV zorného pole označeného na obrázku přerušovanou čarou. Myš embrya Courtesy z IGBMC, Strasbourg, Francie.

Vysokorychlostní Speed ??Imaging

Pro zobrazení při nejvyšších rychlostech lze s Leica Dmi8 použít externí fluorescenční filer wheels. Lehké a malé průměrem nabízejí přesné a rychlé přepínání s minimálními vibracemi.

Excitační a emisní světlo lze měnit již v 24 ms intervalech (rychlost snímání 31 fps). Selektivní excitaci spektrum můžete změnit právě tak rychle, jak vyžaduje váš experiment. Když je rychlost rozhodující pro váš výzkum, přidejte externí fluorescenční filtr wheels pro zobrazení toho, co bez kompromisů nabízí váš Live cell experiment.

Flexibilita ve fluorescenci

Maximalizujte váš výzkum ve fluorescenci přidáním dvou nezávislých světelných zdrojů. S volbou jednoho interního nebo až dvou externí apochromatickou korigovaných fluorescenčních os si sami můžete pro nejlepší osvětlení vašich fluorescenčních barviv integrovat optimální světelné zdroje.

Fluorescence Intensity Manager (FIM)

Leica Microsystems patentovaný Fluorescence Intensity Manager (FIM) poskytuje rychlou, přesnou a reprodukce schopnou úpravu intenzity fluorescence, přičemž účinně chrání vzorek od foto bleaching. FIM si pamatuje nastavení pro každou fluorescenční kostku – pro rychlé a absolutně reprodukovatelné výsledky.

Systém fluorescenčních kostek

Nově navržené fluorescenční kostky v Leica DMI8 mikroskopu dělají multikanálové časosběrné zobrazování rychlým a jednoduchým. S dobou výměny 268 ms a snadnou výměnou filtrů je zásobník filtrů ideální pro multi colors experimenty ve fluorescenci. Nový robustní design fluorescenčních kostek poskytuje perfektní obrazové složení bez posuvu s přesností na pixel – zero pixel shift.

Filtercubes

Snadná manipulace s fluorescenčními kostkami pomocí magnetického uchycení

Ochrana před zatečením

Můžete být klidní i v případě, že během experimentu v roztocích nebo tekutých médiích dojde k zatečení. Použitím ochranného modulu můžete zabránit kontaktu tekutin s interními komponentami mikroskopu Leica DMi8.

Video: Nový software LAS X