Ultrazvukové in-line čištění nekonečných profilů

27.10.

Při výrobě drátů, kabelů, pásků, tyčí a trubek se často používají maziva, která je nutné spolu s dalšími nečistotami a prachem důkladně a beze zbytku odstranit před dalším zpracováním (jako je např. extruze, svařování, galvanizace, atp.).

Ideálním a navíc k životnímu prostředí šetrným řešením je kontinuální čištění profilů unikátní ultrazvukovou technologii Ultrasonic Wire Cleaning. V průchozí lázni s malým objemem protékající kapaliny vzniká při působení ultrazvukových vln vysoké intenzity silné kavitační pole zajišťující výborný čisticí efekt při vysokých lineárních rychlostech. Tento procesní prvek tak již nemusí být úzkým hrdlem výrobního postupu a je vhodný jak k čištění kovových, tak i nekovových materiálů (plastových či skleněných nekonečných profilů).

Schéma práce mobilní testovací stanice HIELSCHER Ultrasonics

Pro optimalizaci čistícího procesu za  různých podmínek vyvinula společnost HIELSCHER Ultrasonics mobilní testovací stanici Ultrasonic Wire Cleaning TestSet,  která umožňuje provádět in-line zkoušky přímo ve výrobním závodě za různých parametrů působení ultrazvuku na rozdílné materiály nebo pomocné látky. Stanici je možné implementovat do výrobní linky stejně jako provozovat v mobilním režimu.

Mobilní testovací stanice od firmy Ultrasonic Wire Cleaning TestSet

Pro více informací nás prosím kontaktujte na dalecky@pragolab.cz, přečtěte si více zde.