Robotické rameno Spinnaker Microplate Robot

O produktu

Robotické rameno Spinnaker Microplate Robot (Thermo Scientific) umožňuje snadnou automatizaci vašich metod. Tento čtyřosý SCARA (Selective Compilance Articulated Robot Arm) robot je vhodný pro širokou škálu oblastí výzkumu, včetně syntetické biologie, vývoje léčiv a biotechnologie a byl konstruován speciálně pro life science výzkum.
Vestavěný modul pro obrazové snímání technologie „smart jig“ usnadňuje učení polohy destičky. Tento modul tedy činí učení polohy destičky velmi snadným, zároveň provádí automatické opravy drobných nesrovnalostí v poloze destičky. Integrovaná kamera rovněž slouží jako čtečka čárových kódů, umožňující potvrzení identifikace vzorku a robustní sledování vzorků.

Systém detekce kolize zajišťuje bezpečnost přístroje. Zařízení disponuje funkcí tzv. „gravity neutral“ která zabraňuje uchopovacímu zařízení v upuštění destičky v případě výpadku napájení.
Přístroj dokáže manipulovat se všemi typy SBS mikrotitračních destiček, včetně destiček s hlubokými jamkami, boxů se špičkami a SBS stojany na zkumavky.

Přístroj je dodáván se stojany na destičky a to buď s přímým (15 destiček/stojan), nebo sekvenčním (40 destiček/stojan) přístupem. Robot může obsluhovat až 12 stojanů, maximální kapacita 180 destiček pro stojany s přímým přístupem a 480 destiček pro stojany se sekvenčním přístupem.

Spinnaker Microplate Robot může propojovat až 10 různých jiných přístrojů, celý systém je pak ovládám pomocí software Momentum. Je možné integrovat celou řadu přístrojů různých značek, např. dávkovače, průtokové cytometry, automatické pipetovače, thermocyklery, třepačky, CO2 inkubátory a jiné.