Počítač s integrovaným UV-VIS spektrometrem – jenom od Pragolabu

Program VISION pro UV-VIS spektrometry Thermo Fisher Scientific - alespoň jako 'klíčové slovo', patrně zná téměř každý uživatel spektrometrů série Helios, Genesys a Evolution. Všechny spektrometry od Therma jsou standardně vybaveny 'silným', integrovaným programovým vybavením. Loňské novinky spektrometry > Evolution série 200 (201, 220 a 260Bio), oceněné v roce 2011 jako nejlepší výrobek pro výzkum a vývoj, mají dokonce integrovaný operační systém Windows XP Embedded, jsou vybavené LCD dotykovým displejem s rozlišením 800x480 a integrovanou diskovou pamětí. Přímým připojením standardní klávesnice a myši přes USB porty spektrometru vznikne zařízení ideálně integrovaný kvalitní UV-VIS spektrometr (dvoupaprskový optický systém s optickou šířkou štěrbiny 1nm) s PC 'v jednom'.

S jakým spektrometry program spolupracuje?

Ovládací program VISIONlite poskytuje podporu i jednodušším spektrometrům a umožňuje po připojení spektrometru k PC, vytvořit mocný nástroj pro měření a charakterizace optických vlastností roztoků. Program spolupracuje se spektrometry Genesys 20 (VIS), Genesys 10S a 10S Bio, BioMate 3S, Evolution 60S (všechny jsou UV-VIS) a poskytuje podporu i novému členu rodiny - spektrometru Spectronic 200 (rychlý VIS, detektor je diodové pole). Program VISIONlite umožňuje definovat měřící úlohu, snímat a vizualizovat data a výsledky měření a vytvářet reporty experimentálních a analytických výsledků.

Program umožňuje definovat několik měřících a doplňkových módů:

  • skenování optických vlastností ve zvoleném rozsahu vlnových délek - 'SCAN',
  • provádění kinetických experimentů, tj. sledování zvolené optické charakteristiky precizně při konstantní vlnové délce v čase - 'RATE',
  • měření při jedné či několika zvolených vlnových délkách - 'FIXED',
  • kvantitativní analýza výsledků - 'QUANT',
  • verifikace parametrů-výkonnosti přístroje.

Program rovněž podporuje spolupráci spektrometrů s doplňkovým příslušenstvím jako sipper, peltierovsky chlazený držák kyvet, multikyvetové držáky.

Program VISIONlite v poslední verzi 5, spolupracuje s MS Windows XP 32 bit, tak i s Windows 7 (32 nebo 64 bit).