ICP-MS iCAP RQ - jednoduchost, robustnost, výkonnost

Thermo Scientific, světový lídr ve vývoji a produkci vědeckých a analytických přístrojů, přichází na trh s novou sérií ICP-MS spektrometrů iCAP RQ. Nový iCAP RQ si zachovává a dále zvyšuje spolehlivost a vysokou analytickou výkonnost dřívějšího, mimořádně úspěšného modelu. 
Jednoduchost jeho koncepce odpovídá požadavkům rutinních laboratoří s nejvyšší průchodností vzorků. Je navržen tak, aby minimalizoval náročnost údržby. Jeho výjimečný, logicky řešený design umožňuje jednoduchá řešení úkolů v každodenním chodu laboratoře. Plazmová hlavice je snadno přístupná, vyjímatelná a rozebíratelná. Nový robustní systém zavádění vzorků je při dlouhodobém provozu ještě spolehlivější.

iCAP%20RQ.jpg
Obr. 1 Nový Thermo Scientific ICP-MS iCAP RQ

Nový skimmer zajišťuje větší robustnost pro analýzu komplikovaných matric. Dle aplikace a komplikovanosti matric lze volit mezi třemi různými inserty - 3,5 mm pro běžné každodenní použití s klasickou matricí; 2,8 mm pro pokročilé aplikace (laserová ablace, nanočástice, aj.) a nově také 4,5 mm pro dlouhodobou analýzu složitých vzorků.
iCAP RQ zabírá velmi malou pracovní plochu díky vertikálně uspořádanému analyzátoru. Snadný přístup ke kónům a čočkám je zajištěn vyklápěcím předním panelem.

ICP-MS iCAP RQ vyniká dále těmito vlastnostmi:
  • Nový robustnější RF generátor pro bezproblémový dlouhodobý provoz
  • Kvadrupólová kolizní/reakční cela s vysokou průchodností a unikátní funkcí potlačení nízkých hmot
  • Systém RAPID Lens k odstranění neutrálních molekul
  • Vylepšený vakuový systém s vyšší kapacitou pro vyšší citlivost
  • SEM detektor s prodlouženou životností
  • Klasická elektrická přípojka pro rychlou instalaci přístroje
  • Intuitivní software Qtegra ISDS v2.7 s pluginy pro připojení a ovládání IC, LC (speciace), zařízení pro laserovou ablaci, autodilutoru, autosampleru, který je shodný se SW pro ovládání ICP-OES iCAP 7000
  • Součástí softwaru je nyní plugin npQuant pro charakterizaci velikosti a distribuce nanočástic prostřednictvím spICP-MS (single-particle ICP-MS)
  • Jeden měřící mód pro všechny analyzovatelné prvky – jedinečný systém odstranění interferencí díky technologii flatapole + He KED módu

Thermo%20Sci%20iCAP%20Qnova%20Series%20I


Ke stažení: