NOVINKA – Nová série modulárních reometrů Thermo Scientific™ HAAKE™ MARS™ iQ

Vysoká flexibilita a jednoduché používání pro každodenní kontrolu kvality od firmy Thermo Fisher Scientific !

HAAKE MARS iQ reometry umožňují rychlé a konzistentní charakterizace velkého spektra vzorků, využívají modularitu a širokou škálu příslušenství. Správná geometrie měření a teplotní moduly jsou automaticky rozpoznány pomocí funkce „Connect Assist“ pro bezporuchová měření. Robustní rám reometru s velmi přesným automatickým posunem a nadčasovým designem zajišťuje snadný přístup k vlastnímu měření a čištění. Jsou použity chemicky vysoce odolné materiály.

Reometry využívají zdarma aktualizovaný software Thermo Scientific™ HAAKE™ RheoWin™, který je optimalizovatelný pro individuální požadavky laboratoří s možností podpory včetně pracovních pokynů s obrázky. Uživatelsky příjemný barevný dotykový displej umožňuje spuštění měřící metody přímo z přístroje. Tyto intuitivní a inteligentní reometry poskytují flexibilitu a rychlost pro rutinně prováděné kontroly kvality v laboratořích, umožňují rychlé změny konfigurace a automatické vyhodnocení dat.

HAAKE MARS iQ reometr je dodáván ve dvou různých provedeních s kuličkovým nebo vzduchovým ložiskem. Poskytuje široký měřící rozsah a rozšířené testovací možnosti včetně analýzy textur, tribologie a tlakově závislých testů. Je integrován vysoce citlivý senzor normálového napětí měřící axiální síly v obou směrech, který kontroluje chování vzorku během měření a zajišťuje správné nastavení měřící geometrie. Při vytváření nástroje HAAKE MARS iQ se spojily požadavky na vysoce přesný a ekologicky šetrný reometr s nízkou spotřebou energie a efektivním využíváním zdrojů.

reometr HAAKE MARSiQ Rotational Rheometer

Obr. 1 – HAAKE™ MARS™ iQ Rotational Rheometer

Pro více informací kontaktujte naše produktové specialisty, případně si stáhněte produktový manuál zde .