Nové modely hmotnostních detektorů ISQ 7000 a TSQ 9000 pro plynovou chromatografii!

Přístroje společnosti Thermo Scientific jsou známy nejenom svou robustností, přesností a citlivostí analýz, ale také unikátní modularitou. Nové hmotnostní detektory pro GC posouvají všechny tyto vlastnosti ještě dále!

Při prvním bližším seznámení zaujmou nové detektory pro plynové chromatografy společnosti Thermo Scientific ISQ 7000 a TSQ 9000  především nevídanou modularitou. Ať si pořídíte GC-MS model v jakékoliv konfiguraci, můžete jej postupně rozšiřovat a upgradovat až k nejnáročnější sestavě. To znamená nejen ušetření prostředků při počáteční investici, ale také možnost vybavit si sestavu tak, aby přesně odpovídala Vašim současným požadavkům – a to i kdykoliv v budoucnu! Volba stupně výkonnosti se týká jak vysokokapacitních vakuových pump, tak VPI systému (Vacuum Probe Interlock – rozhraní pro výměnu iontového zdroje bez nutnosti porušení vakua) a různých iontových zdrojů (EI, CI a novinky AEI – Advanced Electron Ionization source). 

Obr. 1: Nový GC-MS systém ISQ 7000 s TRACE 1310

Obr. 1 – Nový GC-MS systém ISQ 7000 s TRACE 1310

Nové hmotnostní spektrometry ISQ 7000 a TSQ 9000

ISQ 7000 – hmotnostní rozsah 1,2–1100 u s jednotkovým rozlišením a stabilitou lepší než 0,1 u/48 hod/∆T ≤2 K, emisní proud až do 350 μA, energie elektronů až do 150 eV (záleží na typu iontového zdroje), možnost FS, SIM, FS/SIM a t-SIM módů, skenovací rychlost až 20,000 u/s, možnost až tří iontových zdrojů (EI, CI a AEI), možnost vyjmutí iontového zdroje a výměna kolony bez porušení vakua systému.

TSQ 9000 - hmotnostní rozsah 1,2–1100 u s jednotkovým rozlišením a stabilitou lepší než 0,1 u/48 hod/∆T ≤2 K, rozsah kolizní energie 0–60 eV, emisní proud až do 350 μA,  energie elektronů až do 150 eV (záleží na typu iontového zdroje), skenovací rychlost až 20,000 u/s, možnost až tří iontových zdrojů (EI, CI a AEI), možnost vyjmutí iontového zdroje a výměna kolony bez porušení vakua systému.

Obr. 2: Advanced Electron Ionization (AEI) Source

Obr. 2 – Advanced Electron Ionization (AEI) Source

Zdroj AEI poskytuje vysoce účinnou ionizaci analytů a pevněji zaostřený iontový paprsek, čímž posouvá detekční limity přístrojů do rozsahu attogramů.

Také Never Vent Technology byla s novými MS detektory posunuta na vyšší úroveň. Vacuum Probe Interlock společně s iontovým zdrojem Ectracta Brite a V-Lock plug umožňuje izolovat systém vakua v hmotnostním spektrometru tak, že je možné bez porušení vakua nejenom vyjmou iontový zdroj EI a CI, ale také dokonce bez porušení vakua měnit kolonu. Výměna iontového zdroje se tak zkrátí na 5 minut, výměna kolony je pak otázkou 35 minut!

Obr. 3: NeverVent Technology

Obr. 3 – NeverVent Technology

Vlna inovací se v neposlední řadě dotkla též softwaru - s novým SmartTune je správné naladění hmotnostního detektoru hračkou. Hmotnostní kalibrace pomocí perfluorotributylaminu je důležitý krok zajišťující správnou m/z škálu a ladění rozlišení Vám dává jistotu excelentního rozlišení hmot. 

Moderní softwarová platforma Chromeleon pro všechny modely GC-MS a GC-MS/MS se stala vyhledávanou nejen pro menší laboratoře, ale díky multi-instrumentálnímu řízení, detailnímu procesování dat a individuální a snadné úpravě reportů s excelovským formátováním též pro velké nadnárodní korporace.

Obr. 4: Maskot špičkového CW Chromeleon - Charlie

Obr. 4 – Maskot špičkového CW Chromeleon - Charlie

Rádi se s Vámi podělíme o všechny novinky nejenom v oblasti separačních technik. Sledujte další aktuality na našich stránkách či kontaktujte naše obchodní zástupce.

Materiály ke stažení: