Nové centrifugy Sigma

Společnost SIGMA Laborzentrifugen GmbH jeden z vedoucích výrobců centrifug v celosvětovém měřítku právě uvedla na trh nové produkty Sigma 1-16/1-16K, Sigma 4-5L a Spincontrol L a S. 

Mikrocentrifuga Sigma 1-16/1-16K

Mikrocentrifuga Sigma 1-16 je dodávána v chlazené i nechlazené verzi a představuje novou generaci centrifug. Centrifuga je vybavená indukčním motorem. Na přehledném displeji lze sledovat rpm/RCF, čas centrifugace a u chlazené verze i teplotu v rotorové komoře. Tak jak je běžné u všech chlazených centrifug fy. SIGMA Laborzentrifugen GmbH je garantována teplota v rotorové komoře < 4°C při max. otáčkách. S centrifugou jsou dodávány PP nebo AL rotory 24x1,5/2ml s max. rpm/RCF = 15 000/20 627xg. Lze nastavit 2 rozběhové a brzděné křivky a režim 'soft/fast'. U chlazené verze lze rotorový prostor předchladit. Ovládání Spincontrol Basic.

Centrifuga Sigma 4-5L

Centrifuga Sigma 4-5L byla navržena pro potřeby klinických laboratoří s cílem zajistit rychlé a spolehlivé zpracování velkého množství vzorků, je vybavena výkonným indukčním motorem, který zajišťuje velice svižnou akceleraci spolu s vysokou spolehlivostí. Konstrukce rotorové komory, která je vyrobena z nerez oceli, zajišťuje efektivní chlazení vzorků při centrifugaci a zajišťuje nízkou hlučnost. Centrifuga je dodávána s výkyvným rotorem a nosiči adaptérů. Ovládácí software Spincontrol L (samostatný knoflík turn/ push).

Chlazená verze centrifugy Sigma 2-16 a chlazená i nechlazená verze centrifugy Sigma 3-16 jsou již také vybaveny ovládáním Spincontrol L.

Chlazené i nechlazené centrifugy typů: Sigma 3-18; Sigma 3-30K; Sigma 4-16; Sigma 6-16 a Sigma 8K jsou vybaveny ergonomickým a energeticky efektivním ovládácím software Spincontrol S, který umožnuje sledovat centrifugaci v systému 'run monitor'.