Nové analytické možnosti XPS spektrometrů

Thermo Scientific, světový lídr ve vývoji a produkci vědeckých a analytických přístrojů, představil nejnovější inovace rodiny rentgenových fotoelektronových spektrometrů (XPS/ESCA) K-Alpha+, Escalab Xi+ a Theta Probe+.

Escalab%20Xi.jpg
Obr. 1 XPS spektrometr Thermo Scientific ESCALAB Xi+ s EDS detektorem Ultra Dry a systémem NORAN
 
Světově nejpopulárnější kompaktní XPS spektrometr K-Alpha+, multitechnické XPS spektrometry ESCALAB Xi+ a unikátní Theta Probe s funkcí „Parallel ARXPS“, získávají nové rozšiřující možnosti.
Novým společným volitelným rozšiřujícím příslušenstvím všech modelů - mimo možnosti hloubkového profilování s klastrovým zdrojem MAGCIS (Monatomic And Gas Cluster Ion Source), se stává plně automatizovaný UV zdroj záření pro ultrafialovou fotoelektronovou spektroskopii (UPS). Tím se dále posiluje pozice XPS spektrometru K-Alpha+ jako nepsaného světového standardu nejen v akademickém prostředí, ale i jako unikátního R&D nástroje kvalifikované výroby a technického vývoje.

ESCALAB Xi+, modulární, optimalizovaná multitechnická platforma, nově navíc nabízí uživatelů mikroanalytické možnosti, možností volby systému Thermo Scientific™ NORAN™ pro rentgenovou mikroanalýzu. Unikátní vysoká analytická kapacita s podporou sofistikovaného software, nyní spojuje dva světy. Možnost získání povrchový informací pomocí X-ray Photoelectron Spectroscopy (XPS), Auger Electron Spectroscopy (AES), Ion Scattering Spectroscopy (ISS), Reflection Electron Energy Loss Spectroscopy (REELS) a nyní navíc možnost „objemové“ informace, pomocí metody EDS (Energy Dispersive X-Ray Spectroscopy) v jednom měřícím systému, na jednom vzorku. Navíc, AES a EDS spektra mohou být nyní získána z bodové analýzy současně.

Unikátní příslušenství získává i XPS spektrometr Theta Probe. Je jím – kromě stávajících technik XPS, REELS & ISS a Parallel ARXPS již ve standardní konfiguraci i možnost doplnění spektrometru o kompaktní Ramanův spektrometr.

Pro další informace nás neváhejte kontaktovat (janderka@pragolab.cz)