Skenovací elektrochemický systém

O produktu

Elektrochemické skenovací systémy
M370 Scanning Electrochemical Workstation
M470 Scanning Electrochemical Workstation
SECM150 Compact scanning electrochemical microscope

Spojením firem Biologic SAS a Uniscan získáváme přístup k unikátnímu elektrochemickému zařízení - M370 Scanning Electrochemical Workstation . M370 je zcela nový a unikátní koncept modulárního, skenovacího elektrochemického zařízení umožňujícího řadu bezkontaktních, unikátních technik pro plošné studium a sledování a mapování povrchů materiálů. M370 je konfigurovatelný systém, základní jednotka může být doplněna moduly s technikami podle požadavků uživatele.

M370 umožňuje rychlou a precizní navigaci a pohyb na vzorku (x, y, z) v nanometrovém rozlišení Systém je navržen jako maximálně flexibilní, ergonomický I pro umístění, fixování a manipulaci se vzorkem a elektrochemickou nádobkou a s přístupností vzorkovací proby.

Novým standardem elektrochemických skenovacích systémů se stává M470 Scanning Electrochemical Workstation . M470 poskytuje dokonalou vybalancovaný poměr skenovací rychlosti a přesnosti, mezi ostatním zařízeními pro plošně rozlišené elektrochemické měření. M470 je již čtvrtá generace skenovací elektrochemické instrumentace od Uniscan Instruments. Spojení s Biologic SAS umožnilo využít zkušeností obou firem k vytvoření unikátního systému nové generace s ještě dokonalejšími vlastnostmi a s novými technikami, které nyní jsou:

  • Scanning Electrochemical Microscopy (SECM)
  • Intermittent Contact Scanning Electrochemical Microscopy (ic-SECM)
  • Alternating Current Scanning Electrochemical Microscopy (ac-SECM)
  • Scanning Vibrating Electrode (SVET)
  • Scanning Kelvin Probe (SKP)
  • Localised Impedance Spectroscopy (LEIS)
  • Scanning Droplet System (SDS)
  • Alternating Current Scanning Droplet System (ac-SDS)
  • Non-contact Surface Profiling (OSP)
Model 470 Scanning Electrochemical Workstation , je nyní nejpokrokovější a nejlépe použitelný elektrochemický skenovací systém. Je možné jej dokonale modulárně nakonfigurovat pro kteroukoliv aplikaci. Vyznačuje se ultravysokým plošným rozlišením, umožňuje kombinaci až 9 různých technik. Polohovací systém s vlastností 'Fast precise closed loop positioning system' s nanometrovým rozlišením navrženým speciálně pro tento systém, spolu s unikátní hybridní 32 bit DAC technologií, umožňuje uživatele zvolit konfiguraci nejlépe vyhovující požadované aplikaci a experimentu.
Lze volit ze 7 modulů, 3 různých měřících cel a z široké nabídky prob a dalšího volitelného příslušenství a volitelného software. 

S novým skenovacím elektrochemickým mikroskopem SECM150 , přichází unikátní zařízení s kompaktní konstrukcí, malým půdorysem, ale s „velkými“ vlastnostmi. Především, velmi rychlým skenováním – až 200 μm/s, skenovacím rozlišením <10 nm a rozlišením proudu až 7,8 fA. Díky minimalizovaným rozměrům - 190 x 225 x 230 mm (H x W x D) polohovací jednotky, je možné mikroskop umístit například přímo do rukavicového boxu. Rozměry dalších částí jsou 90 x 235 x 180 mm (kontrolní jednotka) a 97 x 15 x 54 mm (potenciostat).

Kompaktní elektrochemický skenovací mikroskop najde použití v oblastech výzkumu baterií, jejich materiálů, interkalací, koroze a ochrany proti korozi, palivových článků, senzorů, fotosyntézy a obecné elektrochemie a všude tam, kde je potřebné získat informace o lokálních vlastnostech materiálů, resp. o jejich plošném rozložení. Metodou dc-SECM je možné realizovat bodové, liniové i plošné měření s ultra-mikroprobami o průměru až do 1 μm nebo běžné elektrochemické techniky jako lineární a cyklickou voltametrii, chronoamperometrii nebo chrono OCP. Kompaktní skenovací elektrochemický mikroskop SECM150 je ideálním nástrojem pro vstup do světa lokální elektrochemie a elektrochemických zobrazovacích technik.