Automatický inkubátor Cytomat 10

O produktu

Automatický inkubátor Cytomat 10 (Thermo Scientific) byl navržen tak aby dobře zapadl i do nejrušnější laboratoře. Cytomat 10 je díky širokému rozsahu teplot a vysoké skladovací kapacitě, ideálním řešením pro vysokokapacitní inkubaci až 210 standardních mikrodestiček. Zároveň poskytuje dokonalou kontrolu prostředí a může být integrován do jakéhokoliv automatizovaného systému. Zařízení je také flexibilní v umístění v laboratoři a to díky provedení, které zle umístit pod úroveň pracovní plochy.

Cytomat 10 je plně automatický inkubátor a skladovací systém pro vysokokapacitní růst buněk a inkubaci testů, je dostupný ve dvou teplotních modelech, +10°C až +50°C nebo +4°C až +50°C. Systém umožňuje regulaci vlhkosti až do 98% a stabilní obsah CO2.

Vlhkost je udržována pomocí systému „Hydra Smart“, který využívá ultrazvuku při vytváření páry a zároveň nezpůsobuje otřesy ani teplotní výkyvy v inkubátoru. Udržování stálosti prostředí v inkubátoru je podpořeno samostatným vstupem pro doplňování vody do zásobníku.

Jako první generace automatizovaných inkubátorů s plně automatizovaným tepelně dekontaminačním systémem je Cytomat 10 navržen tak, aby výrazně snížil riziko kontaminace a variabilitu analýz. Prevence kontaminace je zaručena automatickou dekontaminací přístroje, snadné čištění je zaručeno povrchem z nerezové oceli. Možnost měděné vnitřní komory a dekontaminace peroxidem vodíku. Stojany jsou vyrobeny z nerezové oceli a je možné je sterilizovat v autoklávu.

Ovládání přístroje je velmi snadné díky 5´´ dotykovému LED displeji a intuitivnímu software. Zároveň je systém vybaven čtečkou čárových kódů, což minimalizuje pohyb destiček a poskytuje vynikající přehled o jejich umístění. Cytomat 10 umožňuje rychlý přístup k mikrodestičkám, a to méně než 10 sekund na jednu destičku.

Kapacita přístroje s 10 stojany na destičky:
  • 280 * 1536 jamková destička
  • 210 * 96 nebo 384 jamková destička
  • 150 * transwell destička nebo destička s insertem
  • 100 * destička s hlubokými jamkami (deep-well plate)
Dostupné teplotní modely:
  • 10°C - 50°C - Cytomat 10 C 
  • 4°C - 50°C - Cytomat 10 C450