22.6.2021

Pozvánka na webinář o termické analýze polymerů – Efektivní využití a recyklace plastů

Název: Polymers Thermal Analysis Webinars - How thermal analysis can lead to a better future for plastics and the planet

Datum: 22. 6. 2021

Místo: online z pohodlí Vašeho domova nebo kancelářské či laboratorní židle

K registraci použijte odkazy uvedené níže:

Webinář TA

Srdečně Vás zveme na webinář pořádaný společností Hitachi , na kterém se dozvíte o využití termické analýzy při analýze recyklovaných plastů.

Popis obsahu semináře:

Všestrannost, snadná výroba a cenová dostupnost plastových komponent vysvětluje, proč jsou v každém aspektu našeho života a používají se v každém průmyslovém odvětví, od automobilového, přes farmaceutický, obalový a mnoho dalších. Během posledních několika let si svět uvědomil, že nakládání s plasty není tak dobré, jak by mělo být, a všudypřítomnost plastového odpadu vážně poškozuje životní prostředí. Vlády, průmysl a spotřebitelé si stále více uvědomují nutnost najít lepší způsoby, jak zacházet s plasty. Mezi ně patří snižování použitého množství, opětovné použití plastových předmětů a hledání způsobů, jak z recyklovaných plastů vytvářet nové výrobky, spolu s výzkumem dalších materiálů, které mohou mít stejné vlastnosti, díky nimž jsou tradiční plasty téměř nenahraditelné.

Výrobci a dodavatelé plastů se zasekli uprostřed této debaty a čelí tlaku, aby našli úspěšné pro každého z nás. Jedním z řešení je použití recyklovaného plastu jako suroviny pro další výrobu. Úspěšné opětovné použití plastů se však opírá o přísnou kontrolu kvality a charakterizaci finálního výrobku. Termická analýza hraje v tomto procesu zásadní roli a na tomto nadcházejícím webináři ukážeme, jak na to.

Připojte se a užijte si den plný zajímavých a užitečných informací, které posunou Vaše znalosti tím správným směrem.