2 000 zakázek na ICP spektrometr

CAMBRIDGE, UK (Leden, 2010)

Thermo Fisher Scientific Inc ., přední světový producent vědeckých technologií, oznámil, že společnost Bormioli Rocco, si vybral ICP spektrometr Thermo Scientific iCAP6000 Series. Tím bylo dosaženo již dvoutisící objednávky ICP spektrometru série iCAP 6000 od Thermo Scientific.

Společnost Bormioli Rocco (http://www.bormiolirocco.com/home_en.htm) je světový producent plastových obalů, skleněných kontejnerů a skleněných lahví pro farmaceutické, kosmetické a potravinářské výrobky. Metoda ICP byla zvolena jako nejvhodnější pro zajištění kontroly koncentrací alkalických kovů ve skleněných materiálech v souladu se současnou evropskou legislativou. iCAP 6300 Duo od Thermo Scientific byl vybrán pro tuto aplikaci pro jeho mimořádné schopnosti, které umožňují dosáhnout nekompromisních analytických výsledků, přesnosti a správnosti při vysoké produktivitě. Mimo to - iCAP 6000 vyhovuje i požadavkům na malé prostorové nároky, transportabilitu a snadnost instalace a obsluhy. To umožňuje dosáhnout zvýšení produktivity laboratoře s maximální úsporností.

Proč 2 000 spektrometrů?

Tato dvoutisící objednávka demonstruje pevnou důvěru uživatelů a zákazníků v kvalitu a spolehlivost těchto spektrometrů, které umožňují simultánní stanovení 66 prvků periodické soustavy s detekčními limity pod 1ppb (1 mg/l). Od roku 2006, kdy byl ICP spektrometr iCAP 6000 uveden na trh, byl úspěšně nasazen v mnoha oblastech detekce a stanovení nízkých koncentrací toxických elementů a různých skupin polutantů v životním prostředí, potravinářství, farmaceutickém, metalurgickém, petrochemickém průmyslu. Na jaře roku 2009 byl iCAP 6000 oceněn cenou 'Queens Award for Enterprise' za inovace..