Centrifugy SIGMA

O produktu

Společnost SIGMA Laborzentrifugen GmbH je jedním z vedoucích výrobců centrifug v celosvětovém měřítku. Společně se svojí sesterskou společností Martin Christ Gefriertrocknungsanlagen GmbH, která produkuje lyofilizační zařízení  všech kategorií a také vakuové rotační koncentrátory, sídlí v severoněmeckém městě Osterode ležícím v malebném pohoří Harz.

Centrifugy SIGMA jsou ceněny jak pro svoji spolehlivost a životnost tak i přesné ale i snadné ovládání. Bezkartáčové elektromotory zajišťují téměř bezporuchový provoz a umožňují dosáhnout vysokých odstředivých sil. Displeje odstředivek SIGMA jsou již tradičně dobře čitelné a přehledné. Důležitým bezpečnostním prvkem centrifug SIGMA je magnetická identifikace rotorů, která zamezuje, že nebudou překročeny maximální otáčky. Nyní jsou SIGMA centrifugy dodávány s kontrolními jednotkami typu 'Spincontrol Easy' - 10 programů a také 'Spincontrol Universal/Spincontrol Comfort' - 50 programů, grafický displej. Nejvýkonnější centifuga SIGMA 8K je řízena dobře propracovanou kontrolní jednotkou 'Spincontrol Professional'. Chlazené laboratorní centrifugy používají samozřejmě bezfreonovou chladicí kapalinu, rotorový prostor lze v klidovém stavu chladit.

Nově je součástí výbavy centrifugy:

  • Akustická signalizace, vypínatelná
  • Automatické otvírání víka, vypínatelné
  • Typ brždění: rychlé, měkké a bez brždění
  • Možnost nastavení RCF
  • Časový spínač do 11 hod. 59 min.

Bohaté příslušenství dodávané s těmito odstředivkami umožňuje plně využít schopností centrifug SIGMA a flexibilně se tak přispůsobit potřebám laboratorní i výrobní praxe.