Prášková reologie - Freeman Technology

Firma Pragolab s.r.o. zahájila od 1. března 2016 spolupráci se společností Freeman Technology®, která se specializuje na přístroje pro testování práškových materiálů. Díky svým více jak 15-ti letým zkušenostem je společnost Freeman Technology® lídrem v oblasti měření toku a charakterizace chování práškových materiálů.

Práškový reometr FT4 Powder Rheometer® je unikátním zařízením poskytujícím ucelené informace o vlastnostech sypkých materiálů z hlediska toku. Nachází uplatnění v oblastech formulace, vývoje, výroby, QA či QC téměř ve všech odvětvích mající co do činění s prášky: farmaceutický a chemický průmysl, keramika, tonery, práškové barvy a nátěry, potraviny, krmiva, aditiva a mnoho dalších.

ft4.jpg

Práškový reometr FT4 Powder Rheometer® byl původně navržen s jedním cílem – charakterizovat reologii, nebo tokové vlastnosti prášků. To zůstává primární funkcí i dnes, ale nově vyvinuté příslušenství a metodiky učinily z FT4 Powder Rheometer® univerzálním nástrojem pro testování prášků.

Kromě patentované dynamické metody, kdy je měřen odpor materiálu k toku, disponuje FT4 také smykovou celou pro měření pevnosti, soudržnosti ve smyku, soupravou pro kvantifikaci smykového působení materiálu u stěny nádoby (v souladu s normou ASTM D7891), a také příslušenstvím pro měření objemových vlastností jako hustota, stlačitelnost a propustnost. Tato příslušenství činí z FT4 Powder Rheometer® nejuniverzálnějším přístrojem pro pochopení chování práškových materiálů na světě.

Pro více informací nás kontaktujte: klimovic@pragolab.cz