M205 A, C, FA

O produktu

Ve fluorescenčním stereomikroskopu Leica M205 FA vidíme nebývale účinný a univerzální nástroj. Tento mikroskop najde uplatnění v široké škále oborů. Všechny laboratoře buněčné biologie, embryologie, vývojové biologie, genetiky, molekulární biologie a mnohých dalších zaměření v něm naleznou spolehlivého a šikovného pomocníka.

Stereomikroskop Leica M205 FA je vybaven brilantní planapochromatickou optikou Leica (NA až 0,35) a jako jediný na světě dosahuje rozsahu přiblížení 20,5:1 a účinného rozlišení 0,952 µm. Tyto vlastnosti umožňují široké uplatnění mikroskopu. Od pozorování makro objektů v 59 mm širokém zorném poli po sledování podrobností s možností rozeznat detaily do 476 nm.

Obecně platí, že čím větší je hloubka ostrosti, tím je nižší rozlišení pozorovaného objektu. To ovšem pro Leica M205 FA neplatí. Tento stereomikroskop je vybaven technologií FusionOptics. Levý optický kanál poskytuje pozorovateli obraz s vysokou hloubkou ostrosti a pravý kanál obraz s vysokým rozlišením. O zbytek se již postará Váš mozek, který tyto dva obrazy spojí do jediného. Mikroskop tak dosahuje pozoruhodně vysokého rozlišení při maximální hloubce ostrosti.

Přístroj poskytuje široké spektrum pozorovacích a kontrastních metod, které zajistí pozorování vždy v tom nejlepším světle. Kromě pozorování ve světlém poli, můžete využít i výhod tmavého pole, nebo procházejícího světla u tenkých preparátů. Pro nebarvené preparáty je pak vhodné použít Rottermanův kontrast, který zvýší viditelnost a poskytne reliéfní obraz. Přístroj je možné rozšířit i o polarizaci.

K excitaci fluorescence slouží externí zdroj EL 6000 (metal-halidová lampa). Ten poskytuje uniformní kontrastní osvětlení bez nutnosti složitého nastavování. Přístroj využívá oddělené optické kanály pro excitační a emisní světlo (technologie TripleBeam®). Díky tomu dosahuje vysokého poměru signálu a šumu. Výsledkem je velmi silný fluorescenční signál na kontrastně černém pozadí.

Mikroskop je vybaven technologií FluoCombi III TM . Ta umožňuje velmi rychlou změnu v pozorování planapochromatickým objektivem (1x) nebo 5x HR (high-resolution) objektivem. I tento objektiv stále disponuje komfortní pracovní vzdáleností 19 mm. Můžete tak snadno manipulovat se vzorkem i při sledování nejmenších detailů. Navíc již nemusíte přepínat na světelný mikroskop, když pracujete s citlivými vzorky. Klasifikace, disekce a analýza exprese vzorků je tak snazší a rychlejší než kdy dříve.

V přístroji můžete využít až 4 kombinace emisních a excitačních filtrů, volitelných ze široké nabídky firmy Leica-microsystems. Automatická uzávěrka (500ms) spolu s automatickou intenzitou fluorescence pak ochrání vaše vzorky před nadbytečným vybělováním a fototoxicitou. Pro pozorování živých vzorků lze využít výhřívané vložky, zajišťující konstantní tepelné podmínky během pozorování. Přístroj je vystavěn na stabilní a pevné základně, zaručující stálost i u plovoucích preparátů.

Stereomikroskop Leica M205 FA je řešen modulárně. To, spolu s širokou škálou vybavení, umožňuje sestavit přístroj přesně dle potřeb zákazníka s ohledem na jeho přání a možnosti rozpočtu. Modulární řešení je navíc otevřené k možnému budoucímu rozšíření a vylepšení o další technologické novinky.

Díky vysoké míře automatizace a motorizace je práce s přístrojem rychlá, plynulá a velmi příjemná. Díky motorizovanému stolku Leica IsoPro TM je možné mikroskop využít na multidimenzionální fluorescenční experimenty. Ovládání a zpětná vazba je možná přes intuitivní dotykový panel s programovatelnými tlačítky a ovládacími knoflíky, nebo přes PC.

Stereomikroskop Leica M205 FA může být vybaven kvalitní kamerou a softwarovou platformou LAS. Ta zajištuje harmonickou spolupráci mikroskopu, kamery a softwaru, přes který můžete ovládat mikroskop, snímat obraz, a dále jej zpracovávat (posprocesing, analýza, 3D vizualizace, a další). Díky modularitě, může být Váš software sestaven přesně pro vaše potřeby a v budoucnu snadno rozšiřován.