M205 A, C, FA

O produktu

Univerzální stereomikroskop

Ve fluorescenčním stereomikroskopu Leica M205 A, F ,FCA vidíme nebývale účinný a univerzální nástroj. Tento mikroskop najde uplatnění v široké škále oborů. Všechny laboratoře buněčné biologie, embryologie, vývojové biologie, genetiky, molekulární biologie a mnohých dalších zaměření v něm naleznou spolehlivého a šikovného pomocníka.

Skvělá optika


 • Stereomikroskop Leica M205 FA je vybaven brilantní planapochromatickou optikou Leica (NA až 0,35) a jako jediný na světě dosahuje rozsahu přiblížení 20,5:1 a účinného rozlišení 0,952 µm. Tyto vlastnosti umožňují široké uplatnění mikroskopu. 
 • Od pozorování makro objektů v 59 mm širokém zorném poli po sledování podrobností s možností rozeznat detaily do 476 nm.

images%20%281%29.jpg


Unikátní technologie FusionOptics


 • Obecně platí, že čím větší je hloubka ostrosti, tím je nižší rozlišení pozorovaného objektu. To ovšem pro Leica M205 FA neplatí. Tento stereomikroskop je vybaven technologií FusionOptics. 
 • Levý optický kanál poskytuje pozorovateli obraz s vysokou hloubkou ostrosti a pravý kanál obraz s vysokým rozlišením. O zbytek se již postará Váš mozek, který tyto dva obrazy spojí do jediného. 
 • Mikroskop tak dosahuje pozoruhodně vysokého rozlišení při maximální hloubce ostrosti.

Zobrazení funkce FusionOptics

Zobrazení funkce FusionOptics™. Vlevo obraz o nízké apertuře s vysokou hloubkou ostrosti, ale s nízkým rozlišením. Vprostřed obraz s vysokou aperturou jež zapříčiní vysoké rozlišení, ale s nízkou hloubkou ostrosti. V pravo fůze předcházejících obrazů s výsledným vysokým rozlišením a hloubkou ostrosti při použití technologie FusionOptics™

Rottermanův kontrast


 • Přístroj poskytuje široké spektrum pozorovacích a kontrastních metod, které zajistí pozorování vždy v tom nejlepším světle. Kromě pozorování ve světlém poli, můžete využít i výhod tmavého pole, nebo procházejícího světla u tenkých preparátů. 
 • Pro nebarvené preparáty je pak vhodné použít Rottermanův kontrast, který zvýší viditelnost a poskytne reliéfní obraz. Přístroj je možné rozšířit i o polarizaci.


images%20%284%29.jpg

Fluorescence a technologie TripleBeam®


 • K excitaci fluorescence slouží externí zdroj EL 6000 (metal-halidová lampa). Ten poskytuje uniformní kontrastní osvětlení bez nutnosti složitého nastavování. 
 • Přístroj využívá oddělené optické kanály pro excitační a emisní světlo (technologie TripleBeam®). Díky tomu dosahuje vysokého poměru signálu a šumu. Výsledkem je velmi silný fluorescenční signál na kontrastně černém pozadí.


images%20%283%29.jpg

FluoCombi III


 • Mikroskop je vybaven technologií FluoCombi III TM . Ta umožňuje velmi rychlou změnu v pozorování planapochromatickým objektivem (1x) nebo 5x HR (high-resolution) objektivem. 
 • I tento objektiv stále disponuje komfortní pracovní vzdáleností 19 mm. Můžete tak snadno manipulovat se vzorkem i při sledování nejmenších detailů. Navíc již nemusíte přepínat na světelný mikroskop, když pracujete s citlivými vzorky. 
 • Klasifikace, disekce a analýza exprese vzorků je tak snazší a rychlejší než kdy dříve.


295_M205C_IsoPro_CLS_32_20476bb134_3.jpg


Příslušenství a vyhřívaná vložka


 • V přístroji můžete využít až 4 kombinace emisních a excitačních filtrů, volitelných ze široké nabídky firmy Leica-microsystems. 
 • Automatická uzávěrka (500ms) spolu s automatickou intenzitou fluorescence pak ochrání vaše vzorky před nadbytečným vybělováním a fototoxicitou. 
 • Pro pozorování živých vzorků lze využít výhřívané vložky, zajišťující konstantní tepelné podmínky během pozorování. Přístroj je vystavěn na stabilní a pevné základně, zaručující stálost i u plovoucích preparátů.


DSC_8120a_Leica-M205-FA-Stereomicroscope


Modularita a motorizace


 • Stereomikroskop Leica M205 FA je řešen modulárně. To, spolu s širokou škálou vybavení, umožňuje sestavit přístroj přesně dle potřeb zákazníka s ohledem na jeho přání a možnosti rozpočtu. Modulární řešení je navíc otevřené k možnému budoucímu rozšíření a vylepšení o další technologické novinky.
 • Díky vysoké míře automatizace a motorizace je práce s přístrojem rychlá, plynulá a velmi příjemná. Díky motorizovanému stolku Leica IsoPro TM je možné mikroskop využít na multidimenzionální fluorescenční experimenty. Ovládání a zpětná vazba je možná přes intuitivní dotykový panel s programovatelnými tlačítky a ovládacími knoflíky, nebo přes PC.
 • Stereomikroskop Leica M205 FA může být vybaven kvalitní kamerou a softwarovou platformou LAS X. Ta zajištuje harmonickou spolupráci mikroskopu, kamery a softwaru, přes který můžete ovládat mikroskop, snímat obraz, a dále jej zpracovávat (posprocesing, analýza, 3D vizualizace, a další). Díky modularitě, může být Váš software sestaven přesně pro vaše potřeby a v budoucnu snadno rozšiřován.


csm_Leica_M205_FCA_manual-zoom_01_481ebe

Leica_M205_FA.jpg