Leica DCM8

O produktu

Bezkontaktní stabilní HD konfokální Leica mikroskop a interferometr s unikátním systémem skenování bez pohyblivých částí "Microdisplay" technologií.
Leica DCM8 kombinuje HD konfokálnu a světelnou mikroskpiu s PSI (EPSI) a VSI interferometriou do jednoho univerzálního dual-core systému. Ultra-rychlá analýza pomocí uživatelsky orientovaného prostředí softwaru LeicaSCAN umožňuje jedním kliknutím zvolit režim pozorování a získat barevný a reprodukovatelný 3D sken s rozlišením 0,1 nm za pár vteřin. Analytický software Leica MAP rozšiřuje možnosti použití Leica DCM8 v oblasti sofistikovaných analýz povrchu jako je 3D analýza povrchu a 3D metrologie, která je dnes v průmyslu a výzkumu materiálů potřebná pro optimalizaci využití materiálů a komponentů.
Leica DCM8 je konfigurovatelný systém, který se snadno přizpůsobí vaší vzorku. Od reflexních povrchů až po povrchy pod průhlednou vrstvou, které vyžadují velké pracovní vzdálenosti, na všechny typy vzorků máme objektivy špičkové kvality zohledňující vaše potřeby a specifika.
Při velkých vzorcích si můžete vybrat z naší nabídky nastavitelných sloupců a skenovacích stolků.
Kromě toho systém využívá 4 různé barevné LED diody, které umožňují vybrat si tu správnou vlnovou délku pro pozorování váš materiál.

Specifikace:

- Bezkontaktní 3D konfokální mikroskop, světelný mikroskop a interferometr v odraženém světle (volitelně: spektroskopických reflektometr)
- 3D konfokální mikroskop se skenerem bez pohyblivých částí a vibrací "Microdisplay" technologie s vertikálním rozlišením až 2 nm s laterálním rozlišením do 140 nm použitím objektivů s NA 0,95 s optimálními výsledky při povrchu s nerovnostmi do 70⁰ sklonu.
- Rychlost skenování 12,5 konfokální snímků za sekundu
- 3D metoda interferometrie: Vertical Scanning Interferometry (VSI), Phase Shift Interferometry (PSI) a extended PSI (EPSI) s rozlišením až 0,1 nm
- 2D mikroskop s HD rozlišením ve světlém poli BF a zástinu DF
- Zabudovaná 1,4 Mpix HD CCD kamera s velkým zorným polem
- 4 LED zdroje světla červený (630 nm), zelený (530 nm), modrý (460 nm), a bílý (střed 550 nm) s životností v průměru 20 000 hodin
- Sekvenční pulzováním jednotlivých LED zdrojů systém zachycuje barvy zvlášť na každý pixel a tak vytváří čistý, barevně věrný obraz ve vysokém rozlišení ekvivalent 5 Mpix
- Jedna kompaktní jednotka s Mikrodisplej skenerem, 4 x LED zdroj RGBW a CCD kamerou bez pohyblivých částí a vibraci
- Možnost umístit skenovací hlavu v různých polohách vertikálně i horizontálně
- Ultra rychlí mód pro přesné skládání obrazu z více zorných polí "XY Topography stitching mode"
- 6 poziční revolver objektivů manuální nebo motorizovaný
- Objektivy od 1,25x do 150x a specializované objektivy "Single Reflectivity" (SR)
- Skenovací stolky s rozsahem posuvu XY do 300x 300 mm volitelně více
- V ose Z motorický posun do 40 m
- Vertikální zdvih skenovací hlavy na sloupku do výšky 1m
- Vertikální sken konfokál 40 mm, PSI 20 mm, EPSi 100 mm, VSI 10 mm
- Pro vzorky s odrazivostí od 0,1% do 100%
- Leica MAP s funkcemi pro výpočet parametrů povrchové textury, výškové členění, měření drsnosti bezkontaktně, průřezový profil, furiérova a faraktálna analýza a mnoho dalších (ISO 25178, EUR 15178, ISO 4287)
- Opakovatelnost (50x zvětšení) konfokál / VSI: chyba = 0.003 mm (3 nm); PSI: chyba = 0.16 nm (0.00016 mm)
- Přesnost (20x zvětšení) s otevřenou smyčkou: <3% relativní chyba; s uzavřenou smyčkou: <20 nm chyba