Leica TL3000 transmisní základna

O produktu

Zaměření

TL3000 ergo doporučujeme především pro ty, kteří preferují práci přímo s mikroskopem, ale zároveň nechtějí přijít o možnosti pokročilých snímání. Velká pracovní plocha a speciální ergonomie zaručují bezpečnou a pohodlnou práci, prvky automatizace a kódování jednotlivých prvků pak umožní pokročilé snímání a reproducibilitu.

LED osvětlení

Osvětlení je tvořeno kvalitním LED zdrojem s konstantní barevnou teplotou. LED zdroj byl speciálně navržen pro zobrazení celého viditelného spektra. S TL3000 ergo uvidíte vaše vzorky vždy v reálných barvách a rozpoznáte každý sebemenší detail.

Zobrazení běžného LED osvětlení vlevo a Leica LED osvětlení vpravo.

Zobrazení běžného LED osvětlení vlevo a Leica LED osvětlení vpravo.

Vždy ve správném světle. Světelný zdroj je plně kódován*. U základny Leica TL3000 ergo získáváte jistotu vždy správných světelných podmínek. Uložte a opět vyvolejte všechny parametry nasvícení pro každý pořízený snímek a získejte tak 100% jistotu opakovatelnosti.

*Funkce kódování umožní ukládat snímky spolu s informacemi o jejich nasvícení. Následně stačí zvolit obrázek jehož nasvícení vám vyhovuje a software vás sám navede k jejich správnému vyvolání. Rovněž můžete vytvářet vlastní profily nasvícení

Využijte základnu pro práci i pro pokročilá fluorescenční snímání. Světlo lze ovládat stiskem tlačítka, nožním spínačem, nebo přes dotykovou obrazovku multifunkčního externího ovladače. Pro automatizované multikanálové snímání lze světlo ovládat přes snímací SW LAS a LASX.

Reflexní zrcadlo je opatřeno speciálním povrchem pro snímání bez nežádoucí autofluorescence z LED zdroje.

Využijte Rottermanův kontrast v kombinací s fluorescencí pro přesný sběr cílových jedinců i na silně autofluorescenčních materiálech jako například agar.

Ergonomie

Tvar základny je navržen především pro práci se vzorky pomocí nástrojů. Vysoký profil a zkosené strany základny slouží jako stabilní podpěra pro hrany rukou. Základna rovněž nabízí velký manipulační prostor. Disekce, mikrooperace a manipulace se vzorky se s novou základnou stanou mnohem příjemnější a jistější.

Kontrastní metody

Soustřeďte se pouze na svůj experiment. Změny mezi pozorovacími metodami lze provádět pomocí jednoho knoflíku. Udržte stejné podmínky pro všechna opakování. Ovládání kontrastních struktur je rovněž plně kódované.

Využijte homogenní světlé pole s pro kontrastní materiály.

Pro špatně rozlišitelné struktury využijte unikátní rottermanův kontrast s vysokým kontrastem a reliéfním zobrazením.

Zobrazení kontrastu. Vlevo temné pole, uprostřed rottermanův kontrast, vpravo světlé pole.

Zobrazení kontrastu. Vlevo temné pole, uprostřed rottermanův kontrast, vpravo světlé pole.

Zvyšte vaší rozlišovací schopnost. Při pozorování vlasových a okrajových a dalších, špatně rozlišitelných struktur nejvíce oceníte výhody temného pole.

Zobrazení kontrastu. Vlevo bez rottermanova kontrastu a vpravo s rottaermanovým kontrastem.

Zobrazení kontrastu. Vlevo bez rottermanova kontrastu a vpravo s rottaermanovým kontrastem.

Příslušenství

Základnu TL3000 ergo lze dovybavit širokým portfoliem příslušenství. Pro přesné umístění a možnosti velkoplošného skenování lze základnu dovybavit manuálními a skenovacími stolky.

Pro speciální aplikace nabízíme řadu speciálních filtrů. Například zelený a žlutý filtr pro zvýšení kontrastu pro vybrané vzorky, nebo filtr pro pozorování v polarizovaném světle.

Zobrazení filtrů. Vlevo s filtrem a vpravo bez filtru.Žluté šipky označují zajímavé oblasti.

Zobrazení filtrů. Vlevo s filtrem a vpravo bez filtru.Žluté šipky označují zajímavé oblasti.

Základnu lze také dovybavit výhřevnou plochou pro udržení konstantní teploty vašich vzorků.