Leica Thunder Imagers

O produktu

V Leica Microsystems jsme vytvořili unikátní platformu, která se může vyvíjet s tím, jak se mění požadavky vašeho výzkumu. Velkou novinkou jsou systémy THUNDER Imager 3D Live Cell & 3D Cell Culture, které efektivně a online vytvoří obraz srovnatelný s konfokální mikroskopií . Tyto systémy jsou konkurencí pro spinning disk systémy a levnými konfokálními mikroskopy .

 • THUNDER systémy vám poskytnou řešení pro pokročilé 3D buněčné kultury, ať už chcete studovat kmenové buňky, sféroidy nebo organoidy.

„THUNDER Imager 3D Live Cell & 3D Cell Culture “ s Leica DMi8

THUNDER Imager představuje inovativní technologii Computing Clearing společnosti Leica. Účinně odstraňuje rozostření mimo rovinu ostrosti v reálném čase, což umožňuje smysluplné použití pro 3D snímání. Vysoká citlivost systému zajišťuje nízkou fototoxicitu a fotobleaching, tj. vyšší výkon při optimálních podmínkách.

 • Optimální fyziologické podmínky pro Vaše experimenty. Minimální expozice světla u 3D buněčných kultur je pro výsledky velmi důležitá vlastnost skutečné fyziologie. 
 • Leica nabízí ještě více. Vy sami si můžete přizpůsobit funkční prvky podle vašich představ: tlačítka / kontrolní panel s LED diodami / barevný výklopný dotykový displej.

Fascinující rychlost 


Mouse lung organoids derived from alveola stem and progenitor cells. Sample courtesy Dr. Pumaree Kanrai, MPI for Heart and Lung Research, Bad Nauheim (Germany). 

 • Život je rychlý, zvláště pro buňku. Většina moderních experimentů s živými buňkami vyžaduje vysokorychlostní systémy.
 • THUNDER Imager 3D Live Cell & 3D Cell Culture poskytují sílu vysoce citlivých fluorescenčních systémů založených na kamerových systémech sCMOS pracujících s plným rozlišením v jednom snímku.
 • V kombinaci s vysokou citlivostí vám zařízení THUNDER Imager 3D Live Cell & 3D Cell Culture umožňuje zaznamenávat data více jak 90 snímků za sekundu, což vám pomůže sledovat rychlé celulární události. Obrazová data snímá bez rozmazání rychle i hluboko v hustém 3D clusteru. 

Teplota a CO2 pod plnou kontrolou

 • THUNDER Imager 3D Live Cell & 3D Cell Culture má vše, co potřebujete k udržení buněk v přirozeném stavu. Inkubátor zajišťuje optimální fyziologické podmínky pro živé buněčné kultury, jako je stabilita systému, vlhkost, teplota a hladina oxidu uhličitého (hodnota pH).

csm_THUNDER_Imager_3D-Live_Cell_with_Org

Leica Adaptive focus control – systém zaostřování

Ušetří váš čas hledáním buněk a během zaostřování eliminuje foto-toxicitu z fluorescenčního světla. Jeden klik tlačítka a LED světelný paprsek Leica Adaptive control systému zaostření (AFC) automaticky udržuje váš vzorek ve fokusu v reálném čase.

Autofokus

Dlouhodobé experimenty s multi-pozicováním

THUNDER Imager 3D Live Cell & 3D Cell Culture nabízejí rychlost i spolehlivost pro experimenty, které jsou opakované a pro více pozic. Například při sledování růstu a vývoje sferoidů a organoidů umožňuje jejich rychlost a spolehlivost získat vynikající výsledky.

Přesné časově vícenásobné experimenty a sledování buněčných změn jsou dosaženy díky:

 • Spolehlivá funkce Adaptive Focus Control (AFC)
 • Automatické zaostřování softwaru, které kompenzuje změny v pozici vzorku
 • Reprodukovatelné Z-polohování s přesností až 20 nm (Closed loop)
 • Získejte více datových bodů za méně času s větším kvantovým výtěžkem. Rychle a přesně se pohybuje (např. 10 poloh za sekundu) do všech poloh s vynikající opakovatelností (<± 0,25 μm)

Vysokorychlostní experimenty


 • Pro zobrazení při nejvyšších rychlostech lze s Leica THUNDER imagers použít externí fluorescenční filer wheels. Lehké a malé průměrem nabízejí přesné a rychlé přepínání s minimálními vibracemi.
 • Excitační a emisní světlo lze měnit již v 24 ms intervalech (rychlost snímání 31 fps). Selektivní excitaci spektrum můžete změnit právě tak rychle, jak vyžaduje váš experiment. Když je rychlost rozhodující pro váš výzkum, přidejte externí fluorescenční filtr wheels pro zobrazení toho, co bez kompromisů nabízí váš Live cell experiment.

Mouse kidney section with Alexa Fluor™ 488 WGA, Alexa Fluor™ 568 Phalloidin, and DAPI. 

Systém přizpůsobeným Vašim budoucím potřebám

 • THUNDER Imager 3D Live Cell & 3D Cell Culture je navržen tak, aby poskytoval výkon, stejně tak jako možnost rozšíření dle vašich potřeb. Můžete využít řadu upgradů a příslušenství včetně softwarové podpory dodatečných kamer, konceptu InfinityPort a možnosti integrace hardwaru třetí strany prostřednictvím systému kontroly synapse.
 • Další užitečné možnosti zahrnují pulzní laserovou jednotku a Infinity scanner pro fotomanipulační, ablační a mikrochirurgické experimenty. Tyto možnosti umožňují přizpůsobit snímač THUNDER podle vašich měnících se potřeb.
THUNDER_Imager_3D_Cell_Culture_add_ons_0