Leica Dmi1

O produktu

Laboratorní mikroskop pro rutinní pozorování preparátů, živých buněk a tkáňových kultur. Mikroskop je vybavený stabilním stolem s velmi kvalitními objektivy umístěně pod stolem s možností ostření. Posun objektivu nahoru a dolů. Stabilní stolek je možné dovybavit různými inserty, inkubací a přizpůsobit systém pro živé buňky.

Mikroskop je především určen pro práci ve světlém poli a fázovém kontrastu. 

5W LED osvětlení s životností až 20 let. Mikroskop šetří energii, automaticky se vypne po 2h nečinnosti. 

„Auto Intensity“ je inteligentní senzor na regulaci intenzity světla mezi světlým polem a fázovým kontrastem. 

Pozorování s fázovými objektivy 10xPH1, 20xPH1, 40xPH1. Změna objektivu pomocí otečení revolverové hlavy. Pro většinu objektivů lze použít pouze 1 fázový kroužek, který se velmi snadno zařadí do optické cesty.

Mikroskop nabízí kondenzor S40 s pracovní vzdáleností 40 a 50 mm a kondenzor S80 s pracovní vzdáleností 80 mm. Výměna je velmi jednoduchá. 

K mikroskopu je možné připojit kameru pro fotodokumentaci. Kamera se připojuje na zadní port mikroskopu.  

Rozšířený popis:

Jednoduchý výběr a změna kondenzoru. Univerzální kondenzor S40 (s pracovnou vzdáleností 40 - 50 mm) je vhodný pro práci se sklíčky, petriho miskami, mikrotitračními resp. kultivačními destičkami a kultivačními lahvemi. Pozdvihnutím kondenzoru o 10 mm je možné získat jednoduchý přístup a ideálně osvětleni pro většinu vzorek. V případě potřeby je možné použít kondenzor S80 (s extrémně dlouhou pracovnou vzdáleností). Kondenzor se lehko vymění bez demontáže.

Zabudované 5W LED osvětlení. S automatickým systémům vypnutí po 2 hodinách nečinnosti. Životnost 20 roků (při 40 hodinovém pracovním týdni) je ekonomicky výhodné. Dalším přínosem je neutrální světlo, které neovlivňuje teplotu vzorku (nezahřívá vzorek). Pro použiti so živými buňkami je ideálním řešením.

Funkce „Auto Intesity“ pomocí zabudovaného senzoru v mikroskopu automaticky reguluje intenzitu mezi světlým polem a fázovým kontrastem. Chrání tak pozorovatele a šetří čas při nastavovaní podmínek osvětlení. 

Nový objektiv 40x PH1 umožňuje uživatelovi jednoduchou přehazovat objektivy pro fázový kontrast pootočením objektivového revolveru a nemusí se měnit fázové kroužky pro jednotlivé objektivy. Většinu zvětšení 10xPH, 20xPH, 40xPH pokryje jeden fázový kroužek PH1.

Vizualizaci a ukládaní digitálních obrázků v jednom systému. Verze Dmi1 s kamerou uloženou v zadní časti mikroskopu umožňuje pozorovat buňky a živé tkáňové kultury spolu s ukládáním obrázků s rozlišením 2,5 nebo 5 Mpix. Zadní port pro snadnou přístupnost obsluhy ke vzorku a přímý pohled na vzorek bez nutnosti trinokulárního tubusu. Lehké ovládaní kamery pomocí dálkového ovládaní IR. Ukládaní obrázků na SD kartu a HDMI výstup na monitor umožňuje práci i bez PC. Pro potřeby ovládaní přes PC nebo analýzu obrazu je možné připojit kameru ku PC pomocí USB2 konektoru.

Mikroskop je možné kombinovat s okuláry fixovanými k mikroskopu nebo volně volitelnými z nabídky Leica Microsystems.