Leica DM4 & DM6 B

O produktu

Leica DM4 a DM6B představují naprostou špičku mezi vzpřímenými mikroskopy.  Tato řada je speciálně navržena pro potřeby těch nejnáročnějších aplikací. Sestavte si na výzkumných platformách Leica mikroskop svých snů bez potřeby jakýchkoliv kompromisů.

Stativ

 • Platformy Leica DM4 a DM6 zastupují portfolio výzkumných mikroskopů Leica Microsystems. Tyto robustní stativy v sobě ukrývají nejmodernější technologie, které Vám umožní vaše sny převést na denní realitu.

light-path-dm4b_25.jpg  

Motorizace

 • Mikroskopy Leica DM4 a 6 oplývají celou řadou motorizovaných funkcí, které vnesou do vaší práce značnou míru automatizace a s tím i dalších zobrazovacích možností.
 • Jak už je u přístrojů Leica zvykem, záleží pouze na Vás, které z těchto funkcí budou řízeny pomocí motorizace nebo manuálně.

DM6000%20B_10.jpg


Automatizace

 • Spolu s motorizací přichází značná míra automatizace, která Vám umožní soustředit se pouze na Vaše vzorky. Mikroskopy se přizpůsobí jakýmkoliv požadovaným podmínkám a samy automaticky přizpůsobí všechny prvky pro nejlepší kvalitu obrazu.
 • Leica DM6 dokonce jako jediný vzpřímený mikroskop dokáže automaticky přepínat mezi DIC kontrastem a ostatními metodami pozorování bez nutnosti dalšího Vašeho zásahu. To Vám umožní mikroskop použít například pro samočinné vícekanálové dlouhodobé snímání s kombinací s DIC.

FIM_3_Fluorescence_Intensity_Manager.jpg

Kódování

 • Ať už budete jednotlivé funkce ovládat manuálně či přes motorizaci, jsou vždy všechny nastavitelné parametry kódované, což znamená, že si přístroj a SW pamatují nastavení mikroskopu při pořizování jednotlivých snímků a záznamů. Můžete tak snadno tato nastavení zpětně vyvolat a vnést do vaší práce jistotu přesnosti a opakovatelnosti.

Leica_DM6000_CFS_4.jpg


Vždy pro pouze Vás

 • Mikroskop je vybaven USB portem, který umožní uložit a následně vyvolat specifické nastavení přístroje pro Vás a Vaše kolegy. Při střídání jednotlivých uživatelů tak již nemusíte pracně vracet nastavení mikroskopu do požadovaného stavu.
 • Nyní jednoduše zasunete do mikroskopu USB s vaším profilem a mikroskop se sám vyladí do stavu, ve kterém jste ho opustili.

Leica_EM_TIC_3X_23.jpg

Ovládání

 • Stativy mikroskopů Leica DM4 a DM6 jsou vybaveny šesti plně programovatelnými tlačítky, tudíž si ovládání přizpůsobíte přesně vašim potřebám a aplikaci. Díky přehlednému displeji pak máte stav a nastavení mikroskopu vždy pod kontrolou. Leica DM6 je navíc vybavena barevným dotykovým displejem pro pohodlné a přehledné ovládání.
 • Pro práci u počítače můžete mikroskop dovybavit o pokročilé externí ovladače, jako například Leica STP 8000, které Vám umožní mikroskop kompletně ovládat bez nutnosti střídat pozici u počítače a mikroskopu.

Leica_DM6000_CFS_8.jpg

Fluorescence

 • Vlastnosti řady Leica DM4a 6 přímo předurčují využití těchto mikroskopů pro pokročilé fluorescenční aplikace. Dle vašich preferencí si můžete zvolit mezi 5 nebo 8 pozičním karuselem pro fluorescenční filtry. Motorizace karuselu Vám pak umožní snadno a efektivně pořizovat vícekanálové snímky.
 • Mikroskop je vybaven motorizovanou polní clonou, která se dle situace automaticky přizpůsobí z kruhového tvaru při pozorování přes okuláry, na tvar obdélníkový při snímání na čip kamery. Vaše vzorky tak uvidíte vždy v tom nejlepším světle, bez zbytečného světelného poškození.
 • Díky funkci FIM (fluorescence Intensity Manager) můžete snadno a opakovatelně regulovat intenzitu excitačního světla. Nastavení se ukládá a zpětně vyvolává, a to exklusivně pro každou Vaší fluorescenční kostku.
 • Při pozorování červeného a zeleného kanálu přes multikanálový filtr přizpůsobí mikroskop intenzitu signálu tak, aby všechny barvy byly jasně a příjemně pozorovatelné.

Fluorescence.jpg

IFW (Internal Fast FilterWheel)


 • Pro snímání rychlých biologických dějů můžete využít extrémní rychlost externích excitačních měničů (external filter wheel) změna pozorovacího spektra je pak následně otázkou pouhých 24 ms.

IFW_Stefan_Motyka.jpg


Kontrastní metody


 • S Mikroskopy Leica DM4 a 6 můžete své vzorky zobrazit ve všech myslitelných kontrastních metodách. Světlé pole, tmavé pole, polarizace, fázový kontrast, nebo Nomarskiho diferenciační kontrast (DIC). Zvolte si tu nejlepší metodu pro vaše vzorky, a to pouhým stiskem jednoho tlačítka.

Microsterias_DIC.jpg


SW + aplikace


 • Sílu výzkumných mikroskopů pocítíte především v kombinaci s výkonnými kamerami a softwarovou platformou LASX, která vaší práci posune na doposud nepoznanou úroveň. 

lasx-software_10.jpg


Platforma a varianty


 • Leica DM6 představuje vstupní platformu pro nejpokročilejší metody widefield mikroskopie. Poznejte s námi kouzlo elektrofyziologického mikroskopu Leica DM6 FS a laserového mikroskodisektoru Leica LMD 6 a 7.

Leica_DM6000_CFS_2.jpg