Leica DM3000, DM3000 LED

O produktu

Motorický diagnostický mikroskop určený do oborů, kde je kladen důraz na rychlost při rutinním pozorování. Disponuje 30W nebo LED osvětlením plně dostačujícím pro všechny kontrastní metody.

Hlavní předností je až sedmimístný motorický objektivový revolver, jenž znatelně urychluje a usnadňuje práci uživatele. Intenzita osvětlení je uchována individuálně pro každý objektiv. Pro pozorování dvěma nejčastěji používanými objektivy lze nastavit rychlé přepínání tak, aby se eliminovala časová ztráta, která je při standardní výměně objektivů patrná. Mikroskop je plně konfigurovatelný, lze rozšířit o dopadající světlo nebo fluorescenci.

Díky unikátní ergonomii si lze nastavit mikroskop dle svých potřeb. Lze výškově nastavit fokusovací kolečka (patentováno DE 103 40 721), nastavit STOP pozici proti nárazu sklíčka do objektivu a nastavit tuhost ostření. Ostření/fokusování je 3-krokové: hrubý, střední, jemný fokus. Stativ je kovový s mosaznou mechanikou a tepelnou kompenzací proti rozostřování.

Díky unikátní vlastnosti výměny XY ovladače je možné obsluhovat mikroskop levákem i pravákem. Povrch stolku je z ultratvrdé keramiky. Držák pro jednoruční vkládání sklíček (ne klasická kosa) urychlí a usnadní výměnu vzorků. Kódovaný kondenzor navede uživatele ke správné pozici aperturní clony (správný kontrast) dle objektivu.

Díky chytrému rozmístění ovládacích prvků je možné mikroskop ovládat jednou rukou, ostřit, měnit osvětlení a zvětšení bez nutnosti přerušení pozorování vzorku. Možnost ovládání zvětšení pomocí nožního pedálu. Mikroskop lze připojit a ovládat z PC (USB). Samozřejmostí je vybavení excelentní optikou Leica dle požadavků uživatele. Certifikace IVF a IVD. Mikroskop je vhodný zejména pro patologické laboratoře.