LUMICRA sliders

O produktu

Slidery LUMICRA pro reliéfní 3D zobrazení

Slidery LUMICRA pro nepřímé nasvětlení. Pro pozorování biologických a technických vzorků v průchozím světle. Záření ze světelného zdroje mikroskopu je pro tento účel upraveno tak, že osvětluje sledovaný objekt pouze z určitého směru a pod určitým úhlem svírajícím s optickou osou mikroskopu. Tímto vzniká efekt zvýšeného kontrastu a plastičnosti pozorovaného objektu. Vytvoří se 3D reliéfní kontrast. Zásuvné moduly (slidery) LUMICRA zajistí účinné využití šikmého nasvětlení u vašeho světelného mikroskopu a poskytnou vám vysoce efektivní způsob kontrastního pozorování s minimálními pořizovacími náklady.

oblique-illumination.png

Výsledné 3D zobrazení pozorovaného vzorku pomůže i při pozorování těch nejjemnějších detailů u nesnadno pozorovatelných objektů, jakými mohou být bakterie, buňky, prvoci, spermie, vlákna, rozsivky, vodní organismy a další. Nepřímým nasvětlením s slidery LUMICRA je dosaženo velice podobných výsledků jako při užití pokročilých kontrastních metodách (Nomarskiho DIC, fázový kontrast, Hoffmanův kontrast). Přitom, v porovnání s uvedenými metodami, jde o velice efektivní a cenově dostupné řešení. 
Slidery LUMICRA jsou tak vhodné pro vědecké, i pro studentské a rutinní mikroskopy. 

Praktické, plně kovové, zásuvné inserty (slidery) s příjemným úchytem zajistí pohodlné nastavení nepřímého nasvětlení na vašem mikroskopu. Inserty jsou vícepolohové, kdy každá pozice slideru LUMICRA má specifický tvar a provedení, takže ovlivňuje průchozí světlo a jeho charakter. Jsou tak uzpůsobeny i pro pozorování objektivem s různým zvětšením a numerickou aperturou. V nabídce máme také vícepolohové slidery směrové. Zkuste naše inserty také a dosáhnete krásných, kontrastních a detailních snímků.

Řešení pro mikroskopy Leica 

V naší nabídce naleznete několik verzí insertů, které jsou plně kompatibilní s modely Leica DM500, DM750 a DM1000. Inserty jsou určeny pro kondenzor č. 13613550 (a další podporované), které lze v případě zájmu rovněž dokoupit.

Poptávky viz stránky výrobce či na email: mikroskopie@pragolab.cz