Nový, menší a účinný extruder Process 11

Thermo Fisher Scientific Inc. začátkem dubna představilo svůj nový paralelní korotující dvou šnekový extruder Thermo Scientific Process 11 pro výzkumné aplikace v oblasti polymerů a potravinářského průmyslu. Tento 11 mm extruder, typu stand-alone, je navržen tak, aby minimalizoval náklady, jeho použití bylo snadnější a optimalizoval potřebný laboratorní prostor. Process 11 používá minimální množství materiálu, automatický plnič a uživatelsky přívětivou dotykovou obrazovku ovládání.

Extruder šetří náklady

"Pro naše zákazníky je potřebný laboratorní prostor důležitým kritériem, stejně jako náklady pro testování. Proto jsme vyvinuli extruder Process 11, abychom vyhověli oběma požadavkům," řekl Karl Gerhard Hoppmann, vice-prezident a manažer sekce materiálové charakterizace společnosti Thermo Fisher. "Při vývoji nových polymerů nebo potravinových preparátů může potřebný čas a materiál při použití extruderů v produkčním měřítku způsobit značný nárůst nákladů a tím ohrozit celý projekt. Použitím nového Process 11 extruderu je potřeba pouze 20 g materiálu k uskutečnění experimentu a provést řadu testů v laboratorním měřítku. Zároveň výsledky odpovídají produkčním podmínkám.!"

Vlastnosti a výhody:

  • minimální množství užitého materiálu
  • propustnost 20 g/h až 2,5 kg/h
  • malé rozměry, jednoduchá přeprava
  • dělená konstrukce šroubu s odnímatelnou horní polovinou válce
  • jednoduše ovladatelný dotykový displej s integrovaným ovládáním plnění
  • porovnatelná měřítka geometrií

Process 11 se vyznačuje propustností od 20 g/h do 2,5 kg/h a děleným roubem s odnímatelnou horní polovinou válce. Kompaktní konstrukce poskytuje 4-5 krát menší rozměry zařízení než u konkurenčních extruderů, umožňuje snadný transport a aplikace v digestořích. Thermo Fisher Scientific, jeden z průkopníků v reologii, podporuje širokou škálu průmyslů pomocí jejich řešení v oblasti charakterizace materiálů. Tyto řešení měří viskozitu, elasticitu, zpracovatelnost a teplotně vázané mechanické změny plastů, potravin, kosmetiky, farmak nebo nátěrů.