Jedna z posledních novinek roku 2016 je tady!

8. 11. 2016

Chtěli byste zvýšit rozlišení svého systému Leica TCS SP8 a Leica STED 3X je v současnosti mimo Váš rozpočet?  Máme pro Vás ideální řešení v podobě systému HyVolution, se kterým vytvoříte super-rezoluční systém s rozlišením 140nm v XY. Představujeme Vám žhavou novinku od společnosti Leica-microsystems.

Očekávaný systém HyVolution verze 2 je konečně zde!

HyVolution je super-rezoluční modul vhodný pro každý vzorek a pro všechny typy experimentu.  Již nemusíte měnit žádné protokoly ani přípravu vzorků, jak to u super-rezolučních mikroskopů bývalo.  Zvyšte rozlišení svých Life Cells experimentů až na 140 nm, a to i pro multikanálové snímání.

Jak navýšit rychlost a rozlišení svého systému za minimální cenu?

HyVolution posouvá rozlišovací schopnost vašeho systému do oblasti super-rezoluce (až 140 nm) díky použití Huygens dekonvoluci od společnosti SVI. Rozlišením v XY to ovšem nekončí. Systém dokáže 2x zlepšit rozlišení i v ose Z!

Rozdíl před dekonvolucí a po použití HyVolution

Obr. 1

Na obrázku 1 je zobrazen rozdíl mezi konfokálním obrázkem před dekonvolucí a poté s použitím HyVolution (nahoře vpravo).  K prokázání navýšení rozlišení na 140 nm byl použit DNA origami vzorek. Obrázek 1 (vlevo dole) zobrazuje mitochondriální membrány označené TOM20-GFP v konfokálním zobrazení a poté po použití HyVolution. Spodní část obrázku označená písmeny XZ znázorňuje nárůst rozlišení v ose Z.

Více fluorescenčních kanálů

Se systémem HyVolution lze zobrazovat několik fluorescenčních kanálů současně! Systém je extrémně rychlý a poodhalí Vám i ty nejmenší detaily, které se nacházejí za rozlišovací mezí konfokálních mikroskopů. Lze zobrazovat dynamické procesy a interakce mezi proteiny. To vše simultánně. Systém Leica TCS SP8 Vám umožní zobrazit až 5 různých fluorescenčních kanálů současně.

HyVolution_140nm-xyz_rychlost

Obr. 2 HeLa Kyoto buňka. Barvena GPI-YFP (žlutá), H2B-mCherry (modrá), Tubulin-SiR (červená). Video ke stažení   zde.

Tento obrázek srovnává rychlost systému HyVolution s ostatními systémy na trhu. Umíte si představit rychlost až 40 fps pro 512x512px pro více kanálů současně? Snímání více kanálů současně je především pro life cells experimenty zásadní.. Se spektrálním systémem Leica TCS SP8 s možností použití libovolného značení například GFP-YFP snadno předejte nechtěnému cross-talku.

Graf rychlosti systému HyVolution

Obr. 3 Rychlost systému HyVolution

Jak se systém ovládá a jak je složitý?

Systémy od Leica-microsystems jsou navrženy tak, aby byly přehledné a velmi jednoduché pro ovládání. Systém HyVolution to jenom dokazuje. Umíte si představit vytvořit si super-rezoluční obrázek na 1 kliknutí? Ve verzi 2.0 již je vše plně integrované v uvedeném rozhraní na obrázku. Obrázek níže ukazuje přímé srovnání výsledků před použitím HyVolution a následně po vyhodnocení a dekonvoluciSrovnání tak nyní máte ihned jako a dlani a to v jediném softwarovém rozhraní.

Přehledné a velmi jednoduché ovládání systému Leica-microsystems

Co potřebuji pro rozšíření současného systému?

Hyvolution je navržen jako rozšíření pro Leica TCS SP8 s Hybridním detektory. Doporučujeme bílý laser jako ideální zdroj světla v rozsahu od 470 – 670 nm. Poté Vám již nic nebrání pořídit si tento systém za velmi rozumnou cenu. Video 1 - Webinář o Leica HyVolution (45 minut)

V roce 2017 se můžete těšit na novinky z oblasti super-rezoluce, z oblasti HCS a mnoho dalších technických novinek od společnosti Leica-microsystems, které Vám přináší společnost Pragolab s.r.o. Pro více informací nás prosím kontaktujte na kopecky@pragolab.cz 

Další materiály