Nové moduly a nástroje pro automatizovanou přípravu vzorků

PAL systémy švýcarské společnosti CTC Analytics vynikají nejen jako precizní automatické dávkovače nové generace pro chromatografické a MS aplikace, ale též jako univerzální nástroj pro automatickou přípravu vzorků v on-line spojení se separační technikou či jako samostatně stojící robot.

PAL_CTC

PAL RTC společnosti CTC Analytics - robotická platforma pro přípravu vzorků

V současné době jsou dostupné moduly zavěšené na základní horizontální platformě (agitátor, čtečka čárového kódu, dilutor, wash station, heatex, kondicionační stanice pro SPME, ventily, vortex), které jsou spolu s nástroji uchopitelné pojízdným vertikálním XYZ ramenem (stříkačka na kapaliny, headspace stříkačka, SPME, ITEX). Stále se však objevují nové a nové aplikace a požadavky z laboratoří, což se odráží na mohutném vývoji dalších prvků. V letošním roce se můžeme těšit na centrifugu, otvírač/zavírač víček a pipetovací nástroj.

Nove_moduly_a_nastroje

Nové moduly a nástroje - centrifuga, otvírač/zavírač vialek a automatická pipeta  – budou dostupné na přelomu roku

Centrifuga jakožto velmi využívaný nástroj v přípravě vzorků může pojmout vialky o objemu 2 ml (odstř. síla 5000 g) nebo 20 ml (2700 g). Otevírač a zavírač vialek nachází uplatnění všude tam, kde není vhodné penetrovat septum, případně kde se do vialky přidává/odebírá fáze pomocí pipety. Pracovní označení „Decapper“ pracuje se šroubovacími uzávěry vialek o objemu 2, 10, 20 a 40 ml. A konečně nástroj automatické pipety, který lze využít jak pro transport kapalin s jednorázovými špičkami, tak i pro SPE aplikace (SPE fáze ukotvená uvnitř špičky).

Pro více informací si prosím stáhněte produktové listy (centrifuga, decapper, pipeta), případně kontaktujte naše obchodní zástupce, jsme Vám k dispozici.