RYCHLÉ VÍCEBAREVNÉ EXPERIMENTY SE SYSTÉMEM HyVolution PRO LEICA TCS SP8

30. 5.
HyVolution je super-rezoluční modul pro konfokální mikroskopy Leica TCS SP8. S tímto rozšířením lze pořizovat snímky s neuvěřitelnou rychlostí a pro více kanálů simultánně. Lze tedy získat až 140 nm v XY ose pro experimenty s živými buňkami. I rozlišení v ose Z je 2x lepší. Nestačí Vám rozlišení konfokálního systému? Pak je HyVolution právě pro Vás.

csm_9_Paramecium_Vergleich_a6cfddddde.jp
Obr. 1 Paramecium Aurelia. Epiplasmin (GFP, green),beta-tubulin(Alexa 568, red). Od Anne Aubusson-Fleury, CNRS, Gif-sur-Yvette,France.

Super-rezoluční modul, blíže ke 140 nm

Standardní rozlišení konfokálního mikroskopu je řádově okolo 200 nm. Kombinací systému Leica TCS SP8 s HyD detektory, gatingem a bílým laserem je možné dosáhnout rozlišení až 140 nm.
Systém nepoužívá žádné další optické světlovodiče, ani žádné další externí zařízení, které snižují propustnost a citlivost systému. Tento modul navíc nabízí rychlost díky kartě CUDA NVIDIA  pro zpracování v reálném čase. Velmi důležitý prvek je Huygens dekonvoluce od společnosti SVI, která je jedním z lídrů na trhu.

140nm-xyz.jpg
Obr. 2 Vrchní obrázek: A nanoruler (DNA origami mají definované body 140 nm od sebe) je možné je rozlišit pomocí HyVolution, ale né se standartním konfokálním systémem. Spodní obrázek: Nárust rozlišení v ose Z.: Mitochondrial membranes značená s TOM20-GFP. Vzorek od Urs Ziegler, ZMB, University of Zurich, Switzerland

Jednoduchost ovládání

Díky novému softwaru LAS X a průvodci pro HyVolution lze pořizovat obrázky s rozlišením 140 nm velmi jednoduše. Na obrázku 3 je uveden software a ukázka konfokálního obrázku vs. obrázek pro HyVolution. Postup je velmi jednoduchý. V prvním kroku stačí nastavit požadované rozlišení a systém vše přizpůsobí pro snímání pro HyVolution. Stačí najít vaše zajmové místo a kliknout na snímání. V dalším kroku systém provede dekonvoluci a automaticky nahraje obrázek pro porovnání výsledků v sofwaru LAS X.

super-rezoluční modul pro konfokální mikroskopy Leica TCS SP8
Obr. 3 Software LAS X


Více informací také zde.

Dokumenty ke stažení:

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat (kopecky@pragolab.cz).