Leica DM2500, DM 2500 LED

O produktu

Díky kvalitní optice Leica je tento mikroskop vhodný i pro nejnáročnější uživatele, včetně těch, jež vyžadují vysokou variabilitu v užívání. DM 2500 (LED) nabízí široké spektrum kontrastních metod. K pozorování ve světlém a tmavém poli nabízí i možnost fázového kontrastu, polarizace a fluorescence. DM 2500 (led) je vybavena technologií Zero Pixel Shift, která umožňuje udržet stabilní bod (pixel) při změně objektivu, což značně urychluje orientaci v preparátu.

Promyšlená ergonomie výrazně zvyšuje komfort uživatele i v případech střídání více pracovníků. Vhodné umístění výškově nastavitelných ovládacích prvků s možností snadné levostranné, či pravostranné úpravy činí pro každého práci příjemnou a plynulou. Tomu napomáhá i možnost jednoručního ovládání přístroje a výměny vzorků. Mikroskop je navržen velmi kompaktně, což šetří místo na pracovišti a snižuje možnost možných kolizí.

100 W halogenová lampa DM2500 je výborným zdrojem světla pro všechny myslitelné kontrastní metody. 5W LED osvětlení u varianty DM2500 LED navíc výrazně snižuje spotřebu, prodlužuje životnost a je velmi šetrné k živým objektům. Oba typy osvětlení se vyznačují barevnou stálostí osvětlení.